آخرین اخبار
رونمايى از اولين جلد مجموعه كتاب‌هاى آخرين داستان، "جمشيد طلوع1"
رونمايى از اولين جلد مجموعه كتاب‌هاى آخرين داستان، "جمشيد طلوع1"
چهارشنبه 22 دی 95

انیمیشن سینمایی “آخرین داستان” برداشتی است آزاد از داستان “ضحاک” که از محوری‌ترین روایات “شاهنامه” و همچنین اثر جاودانه “حکیم ابوالقاسم فردوسی” و برگی از هویت ملی ایرانیان است.

 

ایده اصلی در بازنمایی این اثر نگاهی تازه به اساطیر و قهرمانان کهن ایرانیست که به واقع صاحب هویتی جهانی هستند. این اثر در قالب اثری سینمایی فاخر در سال 1389 آغاز و با همکاری صد ها هنرمند در حال تولید است.

 


انیمیشن سینمایی “آخرین داستان” در طی 120 دقیقه به تعریف روایت ضحاک (با برداشت آزاد خالقان این اثر) از انتهای حکومت جمشید تا ابتدای حکومت آفریدون که دو تن از شاهان تاثیر گذار در حماسه های شاهنامه هستند خواهد پرداخت.

 

انیمیشن سینمایی آخرین داستان اولین تجربه استودیو هورخش در تولیدی انیمیشن‌های سینمایی است، این انیمیشن در میانه تولید در سال ۲۰۱۳ در جشنواره انیمیشن “انسی” واقع در کشور فرانسه که مهمترین جشنواره سالانه انیمشن در جهان است در بین شش پروژه در حال تولید جهان در بازار این جشنواره انتخاب و برای مخاطبین و دستندرکاران حرفه‌ای صنعت انیمیشن معرفی گردید.

 


خلاصه داستان این انیمیشن:
در دورانی که سایه “اهریمن" بر سرزمین ها سیطره یافته، “جمشید کی” با سپاهی متشکل از متحدانش و با تکیه بر فرّ خود در مقابل سپاهیان اهریمن صف آرایی می کند، به خواست “یزدان" جمشید بر اهریمنیان ظفر می یابد. جمشید بر تخت تکیه زده و مفرور از ظفر، خود را دارای فراست ایزدی می داند. وی متحدان را برای اشغال سرزمین های دیگر و شکار اهریمن فرا می خواند اما یزدان از وی روی بر گردانده و فرّ و فراست جمشید را از وی می ستاند.جمشید تنها ، گرفتار طمع و جنونی سیری ناپذیر می شود. وی دخترش “شهرزاد” را تنها می گذارد و به شورای وزراء وصیت می کند تا در زمان غیابش “مرداس” متحد و والی سرزمین های جنوبی بر تختش تکیه زند. جمشید فردای همان روز با سپاهی از غیورترین سربازانش برای شکار اهریمن عازم سرزمین های شمالی می شود و دیگر هیچ گاه باز نمی گردد. مرداس مرده است و به دستور شورا تنها فرزند و جانشینش “ضحاک” به نیابت از پدر بر تخت جمشید تکیه می زند، اما صد افسوس که وجود ضحاک، آبستن پاره ای از تاریکیست. تاریکی وجود ضحاک بر شهر سیطره می یابد و جمکرد در تاریکی و ترس غوطه ور می شود.
اما دگر بار چرخش ایام به گردش درمی آید و با رفتن جمشید کودکی در دل مردمان سرزمین “جمکرد” و در آغوش کشاورز زاده ای متولد می شود که نامش را” آفریدون” می گذارند…

 


 

و اما رونمایی از اولین جلد از مجموعه کتاب‌های مصور "آخرین داستان" به عنوان "جمشید طلوع 1"، روز دوشنبه مورخ 27 دیماه در شهر کتاب فرشته به آدرس خيابان شريعتى، پايين‌تر از ايستگاه مترو صدر، پلاک ١٦٧١، خواهد بود. ساعت رونمایی از 17 الی 19.