گزارش کارگاه 4 روزه «مقدمه‌ای بر هنر تعاملی با استفاده از پکیج نرم‌افزاری VVVV»

گزارش کارگاه 4 روزه «مقدمه‌ای بر هنر تعاملی با استفاده از پکیج نرم‌افزاری VVVV»

جمعه 11 بهمن 98

کارگاه 4 روزه «مقدمه‌ای بر هنر تعاملی با استفاده از پکیج نرم‌افزاری VVVV» در روزهای 13، 20 و 27 دی و 4 بهمن در مدرسه اینورس با حضور آرش اکبری برگزار شد.

 

روز اول کارگاه با معرفی مختصر ارائه‌دهنده و شرکت‌کنندگان آغاز شد. معرفی شرکت‌کنندگان و زمینه فعالیت آن‌ها کمک کرد تا محتوای کارگاه به صورت هماهنگ با پیشینه آنان طراحی و طبقه‌بندی شود. پس از آن تاریخچه و مفاهیم هنر تعاملی مورد نظر قرار گرفت. سپس با ذکر چند مثال، پیش‌زمینه ذهنی لازم برای شروع ایده‌پردازی فراهم شد. نصب بسته نرم‌افزاری VVVV مرحله بعدی بود. در ادامه روز اول، کار با این بسته نرم‌افزاری آموزش داده شد. در بخش پایانی روز اول، هنرجویان کار ایده‌پردازی برای پروژه نهایی کارگاه را انجام دادند.در روز دوم کارگاه، به یادگیری سیستم شناختی انسان و روش‌های مختلف برای خلق فضاهایImmersive  پرداخته شده و کسب مهارت در نحوه کار با VVVV ادامه یافت. در این بخش درباره پروژه‌های نهایی بحث و گفتگو شده و کار بر روی آن‌ها آغاز شد.


هنرجویان در روز سوم کارگاه با مبانی هنر مولد و کاربردهای آن در حیطه‌های مختلف آشنا شده و به یادگیری عمیق‌تر VVVV  ادامه دادند. پس از آن کار بر روی پروژه‌های ادامه یافت. در بخش پایانی روز سوم هنرجویان درباره پیشرفت پروژه نهایی خود سخن گفته و روند آن را شرح دادند.در روز چهارم به شناخت تکنولوژی‌های آینده پرداخته شد و تغییراتی که تعامل انسان، ماشین و هوش مصنوعی می‌تواند در زندگی بشر داشته باشد مورد بحث قرار گرفت. به علاوه در مورد مسیر آموزشی و قدم‌های بعدی برای پیشرفت در این حیطه بحث و تبادل نظر شد. پس از آن، کار بر روی پروژه‌ها و نهایی‌سازی آن‌ها، وارد مراحل پایانی شد. در بخش پایانی کارگاه به رفع اشکال پروژه‌های هنرجویان و آماده‌سازی آن‌ها برای روز ارائه پرداخته شد و آنها برای ارائه پروژه نهایی خود آماده شدند.در کارگاه 4 روزه «مقدمه‌ای بر هنر تعاملی با استفاده از پکیج نرم‌افزاری VVVV» شرکت‌کنندگان، ایده‌پردازی‌ در پروژه‌های هنر تعاملی را آموختند، سپس در توسعه پروژه‌ به صورت عملی کسب مهارت کردند. در نهایت توانستند با استفاده از این مدل فکری و مهارت‌های کسب شده به تحقیق و توسعه و کار جدی در محیط VVVV بپردازند. شرکت‌کنندگان در نهایت پروژه‌های اجرایی خود در این کارگاه را به نمایش در می‌آورند.