آخرین اخبار
گزارش نمایشگاه آثار هنرجویان رشته Motion Graphics مدرسه اینورس
گزارش نمایشگاه آثار هنرجویان رشته Motion Graphics مدرسه اینورس
دوشنبه 17 دی 97

امروزه موشن گرافیک در بین سازندگان تیزرهای تبلیغاتی، بینندگان و دست اندکاران رسانه‌های تصویری طرفداران زیادی پیدا کرده است. چرا که موشن گرافیک سبکی نوین و خلاقانه در ارائه ایده‌ها است و با این مهارت می‌توان در عرصه‌های هنری و تبلیغاتی فعالیت کرد.

 

 

هدف مدرسه اینورس از ارائه این رشته، آموزش افراد با مهارت در زمینه موشن گرافیک بوده تا بتوانند در بازار کار، علاوه بر  درک سلیقه مخاطبین، با استفاده و شناخت تکنولوژی روز دنیا در این زمینه اثری خلاقانه ارائه دهند.

 

رشته موشن گرافیک مدرسه اینورس، از سال 91 به جذب هنرجو پرداخته است. این رشته تحصیلی در چهار ترم و با ارائه چندین دوره آموزشی برگزار می‌شود.

هنرجویان پس از مصاحبه و قبولی در رشته، تحصیل در رشته موشن گرافیک را با دوره‌ی "کارگردانی 1 و موشن دیزاین1 " شروع می‌کنند. سپس "طراحی"، "مبانی متحرک‌سازی" و "مبانی دیزاین" را آموزش می‌بینند.

در ترم‌های دوم و سوم این رشته، هنرجویان با نرم‌افزارهای مختلف در زمینه موشن گرافیک از جمله: “Adobe After Effects” و “Cinema 4D”آشنا می‌شوند. سبک‌های مختلف موشن گرافیک از جملهstop” motion" نیز جز عناوین درسی رشته موشن گرافیک است.

در ترم پایانی هنرجویا2D animate" را می‌آموزند و “Project Managing” را یاد می‌گیرند و سپس پروژه نهایی خود را ارائه و پس از تایید، کارگردانی2 و موشن دیزاین”2 را فرا می‌گیرند.

 

 

 

نمایشگاه روز 14 دی، با استقبال کم‌نظیر علاقه‌مندان رشته موشن گرافیک و هنرجویان سال 96 آثار نهایی خود را ارایه دادند. به همراه کتابچه توضیح اثر برای داوران این نمایشگاه و حاضرین به نمایش گذاشتند.اسکچ بوک هنرجویان شامل توضیحاتی درباره هنرجو و علاقه‌مندی‌ها، مفهوم اصلی، استوری برد و توضیحاتی درباره نرم‌افزارهای استفاده شده و رندرهای اثر بود.

 

هر یک از هنرجویان بعد از نمایش اثر خود، مراحل ساخت کار را توضیح داده و از چالش‌هایی که بر سر راه تولید این اثر قرار گرفته بود گفتند.

داوران این نمایشگاه، امین حق‌شناس، ایمان یاری، مهدی مویدپور، شهاب نجفی و امیرحسام میرصادقی (منتور رشته) آثار هنرجویان را مورد بررسی قرار داده و ارزیابی کردند.

 

 

در این نمایشگاه علیرضا اردوبادی، موسس مدرسه اینورس و مدرسین دوره‌های مختلف رشته موشن گرافیک حضور داشتند. همچنین هنرجویان رشته، آیدا سرآبادانی، سعید لطفی، مبینا خوانساری، سوگل ثناگو، نرگس منفردکیا، مریم همتیان، محمد حسین سروش، بهاره هجران کش، افرا یکه فلاح، سهیلا زینالی اینانلو، مرجان بنی هاشمی، نیلوفر نوایی، سودابه آتشی و مریم شیخی آثار خود را ارائه دادند.

 

رشته موشن گرافیک در بهار 98 برای چندمین بار در مدرسه اینورس برای جذب هنرجو ارائه می‌شود. میتوانید زمان مصاحبه این رشته را در وب سایت مدرسه اینورس رزرو کنید.