آخرین اخبار
انیمیشن "من تنها نیستم"، اثر برگزیده امین ملکوتی‌خواه در جشنواره انیمیشن ATF
انیمیشن "من تنها نیستم"، اثر برگزیده امین ملکوتی‌خواه در جشنواره انیمیشن ATF
یکشنبه 19 دی 95

انیمیشن من تنها نیستم (I'm not Alone) به کارگردانی امین ملکوتی‌خواه، دانشجوی سابق مدرسه اینورس، در اولین جشنواره بین‌المللی انیمیشن "پژوهش، فناوری و نوآوری" (ATF)، در بخش انیمیشن‌های دانشجویی به مقام اول در ایران و مقام دوم در سطح بین‌الملل دست یافت. اثر نام برده از میان 130 اثر ارسالی در این بخش انتخاب شده است. برگزار کننده این جشنواره دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فن‌آوری بوده که فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرده است. این جشنواره تا‌کنون تنها یکبار برگزار شده است و به نقل از مصطفی کاظمی رئیس این جشنواره، "از این پس هر ساله  جشنواره  بین المللی هنری عتف، همزمان با هفته پژوهش و در رشته های هنرهای تجسمی(عکس و کارتون)، فیلم کوتاه و انیمیشن با هدف  هم افزایی هنر و علم و پژوهش برگزار خواهد شد."

شرح مختصری از موضوع این انیمیشن:
شخصي در روند ايجاد حساب كاربری جديد در يكی از شبكه‌های اجتماعی، اقدام به عكس گرفتن از خود می‌نمايد. او در اين فرآيند به دليل حادثه ای، جان خود را از دست می‌دهد. اما مردم شهر برای ابراز حس تاسف خود نسبت به مرگ اين شخص، از روشهای مرسوم استفاده نمی‌كنند...

کار نام‌برده توسط سعیید توکلیان، مهناز عادلی، مریم کشکولی‌نیا و امیرمسعود علمداری انتخاب و در مرحله داوری توسط وحید نصیریان، امیر‌محمد دهستانی، احمد عربانی، محمد‌علی صفورا و مصطفی کاظمی‌اسفه برگزیده شده است.

 

تیم سازنده این انیمیشن به شرح زیر است:
رسول شیری | انیمیت دو‌بعدی، طراحی کاراکتر و فضا

امیر معینی | فیلمنامه
حمید شهسواری | کامپوزیت
محمد مهدی احمدی | مدل‌سازی و انیمیت سه‌بعدی

 

امین ملکوتی‌خواه علاوه بر کارگردانی، فیلمنامه نویسی، تدوین، طراحی استوری‌برد و تهیه‌کنندگی این کار را نیز بر عهده داشته است.

لازم به ذکر است که فیلمنامه این کار پایان‌نامه امین ملکوتی برای ارائه به دانشگاه تربیت مدرس بوده و وی هم‌اکنون فارغ التحصیل رشته کارگردانی انیمیشن از این دانشگاه است.

این موفقیت ارزشمند را به آقای ملکوتی‌خواه و تمامی عوامل سازنده این انیمیشن تبریک می‌گوییم.

 

عکاس: عرفان ستارالعیوب