آخرین اخبار
فراخوان رقابت هنری صلح برای زیست مسالمت‌آمیز در کنار هم سال ۲۰۱۸
فراخوان رقابت هنری صلح برای زیست مسالمت‌آمیز در کنار هم سال ۲۰۱۸
یکشنبه 10 دی 96

اجراکننده: مرکز لویی‌ فرانسیوس

آغاز رقابت: ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۷

پایان رقابت: ۲۴ فوریه ۲۰۱۸

 

هدف رقابت: ترویج فعالیت‌های هنری میان کودکان و جوانان سراسر جهان و با امید متحد‌ ساختن آنان در فعالیتی بین‌المللی

 

تمامی آثار (برنده و غیر برنده) در بایگانی این مرکز باقیمانده و این مرکز می‌تواند از تمامی آثار ارسالی، برای تمامی اهداف خود که در چارچوب فعالیت‌های صلح قرار دارند بهره ببرد.

 

مقررات این رقابت:

تمامی افراد بین ۳ تا ۲۵ سال می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.

شرکت‌کنندگان به ۵ گروه سنی (3 تا 5 سال، 6 تا 9 سال، 10 تا 13 سال، 14 تا 17 سال و 18 تا 25 سال) تقسیم می‌شوند.

از هر شرکت‌کننده تنها یک اثر پذیرفته می‌شود.

در پشت هر اثر میبایست برچسب شناسایی (شناسنامه اثر) به‌درستی چسبانده شود. در غیر این صورت، اثر به رقابت راه نخواهد یافت.

شرکت‌کنندگان میبایست به اثر خود متن ضمیمه کنند که فرایند آفرینش اثر را توصیف کند.

تنها آثار با سطح صاف و خلق شده با مواد انعطاف‌پذیر، پذیرفته خواهد شد. (آثار سه‌بعدی و بر روی چوب از رقابت حذف می‌شوند.)

آثار میبایست به « Centre pour l’UNESCO Louis François» فرستاده شوند که هزینه ارسال آن بر عهده فرستنده در نظر گرفته شده است.

پیشنهاد می‌شود که ارزش بسته «کمتر از ۱۰ و بیشتر از ۲۰ یورو» اعلام نشود و حتما درباره محتوای بسته توضیحی نوشته شود. درصورت عدم رعایت موارد نام برده ممکن است بسته شما در گمرک فرانسه، مشمول جریمه یا مالیات نشود. (این مرکز برای دریافت کار هنری هیچ جریمه یا مالیاتی را نمی‌پردازد.)

شرکت‌کنندگانی که معیارهای بالا را نادیده بگیرند از رقابت حذف می‌شوند. همچنین شرکت‌کنندگان نباید در آفرینش آثارشان مرتکب جعل یا سرقت هنری شوند.

 

آخرین مهلت ارسال آثار ۲۴ فوریه ۲۰۱۸ است.

 

فرایند انتخاب برنده:

در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۱۸، هیئت ژوری آثار را بررسی کرده تا نامزدها و ۱۰۰ برنده را بر اساس توجه به موضوع، ارزش و مهارت هنری انتخاب کنند.

 

جوایز:

به سه برنده هر دسته یک مدال با روکش طلا، یک مدال با روکش نقره و یک مدال با روکش برنز  به همراه یک گواهی اهدا می‌شود. به برندگان دیگر نیز یک مدال برنز و یک گواهی اهدا خواهد شد. لازم به ذکر است که جوایز برندگان تحت هیچ شرایطی قابل تبدیل به پول نقد نیست.

 

نمایش آثار هنری:

آثار نامزد شده و برنده در رویدادی در سرتاسر فرانسه و خارج از فرانسه به نمایش درخواهند آمد.

 

اعلام نتایج:

شرکت‌کنندگان از طریق پست از وضعیت خود در رقابت مطلع خواهند شد و در ۱۰ آوریل ۲۰۱۸، نتایج در وب‌سایت و صفحه فیسبوک این مرکز اعلام می‌شوند.

 

تحویل جوایز:

برندگان جوایزشان را در مراسمی در روز ۲ ژوئن و در رویداد بین المللی «Graines d’artistes du monde entier» و در «Espace Argence» در شهر تروای فرانسه دریافت می‌کنند. در صورتی که برنده نتواند در مراسم شرکت کند، جایزه به آدرس فرستنده اثر هنری ارسال خواهد شد. این مرکز مسئولیتی در رابطه با سرقت بسته‌، گم‌شدن بسته، رهگیری و اطمینان‌یافتن از دریافت بسته ندارد. درصورت مفقود شدن بسته، این مرکز مسئولیتی برای ارسال مجدد بسته نخواهد داشت.

 

شرکت‌کنندگان حق کپی‌رایت آثارشان را به مرکز اهدا می‌کنند و این مرکز می‌تواند از آن‌ها در نمایشگاه‌ها و یا به‌شکل الکترونیک استفاده کند.

 

شایان ذکر است که شرکت‌کنندگان میبایست بصورت مستقیم با آدرس اعلام شده مکاتبه کنند. کمیسیون ملی یونسکو هیچگونه مسئولیت و دخالتی در فرایند معرفی و ارسال آثار ندارد .

 

آدرس این مرکز: ۲ Rue Montée St Pierre Bp 279, 10000 Troyes, France