آخرین اخبار
آغاز کار انجمن طراحان گرافیک در راستای دفاع از حیثیت طراحان
آغاز کار انجمن طراحان گرافیک در راستای دفاع از حیثیت طراحان
دوشنبه 18 دی 96

در روز شنبه، ۱۶ دیماه، نامه‌ای از مدرسه اینورس به انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران ارسال شد. مضمون این نامه اعتراض به اکران تبلیغات گسترده مجموعه‌ای با عنوان "چاپ آقا" بود که با استفاده از عبارت "چاپ با طراحی رایگان" به ترویج فرهنگ نادرست "طراحی مجانی" دامن می‌زد. فرهنگی که تلاش و تخصص تمامی طراحان را بی‌ارزش نمایش داده و توقعات نادرستی را برای مخاطبان نا آشنا با این صنف بوجود می‌آورد. در این نامه از انجمن صنفی طراحان گرافیک درخواست شد که در سریعترین زمان ممکن و با نهایت توان خود، از حق و حیثیت طراحان دفاع کرده و به عنوان پشتیبان برای ایجاد تغییر و احیای حقوق به صحنه وارد شوند.

 

روز گذشته پس از برگزاری جلسه هفتگی و مورد بحث قرار گرفتن این موضوع، اطلاعیه‌ای با مضمون زیر در وبسایت انجمن منتشر

شد:

"تبلیغات غیراصولی و ضد صنف طراحان گرافیک که توسط موسسه «چاپ آقا» صورت گرفته است، از طرف هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک مردود و غیرقانونی است و انجمن در حال پیگیری برخورد رسانه‌ای و قانونی با این رفتار است."

 

شروع و شکل‌گیری این جریان بدون پیگیری و همراهی مخاطبین مدرسه اینورس امکان‌پذیر نبود. از تمامی طراحانی که پس از اطلاع‌رسانی با انجمن تماس گرفته و اعتراض خود را اعلام کردند سپاسگزاریم.

 

در اعلام این اعتراض رسانه‌هایی نظیر Iran Ads، ISNA و Advertise | Brand نیز ما را همراهی کرده و در باز نشر این موضوع مشارکت کردند. از تمامی رسانه‌های فوق، تشکر ویژه می‌نماییم.

 

از آقای "امرالله فرهادی" که پس از تماس علیرضا اردوبادی، پیگیری مراتب کار را با آقای ابراهیم حقیقی انجام دادند و همچنین از حمایت ویژه آقای "ماکان مهرپویا" در رسانه ایران ادز نیز بسیار سپاسگزاریم.

 

ضمن تشکر از هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک، لازم به ذکر است که مدرسه اینورس تا پایان‌یافتن مراحل این برخورد رسانه‌ای و قانونی موضوع را پیگیری کرده و در این موضوع و تمامی موقعیت‌های مشابه، حمایت خود از طراحان را اعلام می‌دارد.