آخرین اخبار
گزارش جلسه معارفه رشته " Game Design "
گزارش جلسه معارفه رشته " Game Design "
پنجشنبه 24 آبان 97

معارفه رشته Game Design، پنج‌شنبه 24 آبان با حضور امیرحسین فصیحی، حمیدرضا سعیدی و علیرضا اردوبادی برگزار شد.

 

این معارفه به دلیل استقبال زیاد علاقه‌مندان طراحی بازی ویدئویی در مدرسه فشن اینورس برگزار شد و امیرحسین فصیحی و حمیدرضا سعیدی از مدرسین دوره های این رشته به توضیح دروس این رشته و آنچه در این رشته اتفاق می‌افتد پرداختند.

رشته Game Design، حاصل همکاری مدرسه هنر و دیزاین اینورس با شرکت فن‌افزار برای آموزش علاقه‌مندان فعالیت در بازی سازی و طراحی بازی ویدئویی است.اتفاقی کم نظیر برای شناسایی و آموزش ذهن‌های خلاق برای طراحی بازی ویدئویی.

 

 

امیرحسین فصیحی، مدیر شرکت فن‌افزار در ابتدای معارفه تعریفی از Game Design ارائه داد. با این توضیح که طراحی بازی نه به داشتن دانش برنامه‌نویسی حرفه ای احتیاج دارد و نه لزوما نیازی به داشتن یک ذهن هنرمند است، بلکه یک گیم دیزاینر توانمندی‌های خود را در هر دو زمینه باید افزایش دهد تا بتواند بازی پر مخاطبی را طراحی کند.

 

 

رشته Game Design این فرصت را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند تا با بدست آوردن مهارت اولیه در زمینه برنامه نویسی و پرورش خلاقیت خود همراه با ایجاد نگاهی نو در روایت‌گری و پرداخت به روایت یک بازی در انتهای رشته بتوانند پروژه ی مورد نظر خود را طراحی کنند و بتوانند ارائه درستی از بازی تولیدی خود داشته باشند.

 

 

حمیدرضا سعیدی، Mentor و مدرس بعضی دروس رشته Game Design در ادامه جلسه به توضیح دروس این رشته پرداخت.

این دوره در 6 ترم 3 ماهه برگزار خواهد شد. در هر دوره سه الی چهار عنوان درسی تدریس می‌شود. در هر ترم ورکشاپ‌های مخصوصی برای دانشجویان برگزار می‌شود و در ترم آخر به طور مخصوص دانشجویان به پروژه‌های خود می‌پردازند.

علیرضا اردوبادی، موسس مدرسه اینورس رشته Game Design را اتفاق مهمی دانست. از این نظر که حالا بستر متفاوتی برای تربیت ذهن و علاقه افراد در راستای تولید بازی ها در فضای آموزشی فراهم شده. اتفاقی که در دور اول رشته  Game Design اتفاق افتاد.

 

جلسه با پرسش و پاسخ حضار ادامه پیدا کرد. دغدغه بیشتر علاقه‌مندان حاضر در معارفه ورود به بازار کار در ایران بود. با توجه به اینکه در ایران صنعت بازی‌سازی صنعتی کمتر دیده شده است، مدرسان این رشته تاکید کردند که هدف یک نفر از شرکت در این رشته نباید صرف تولید یک بازی در ایران باشد چرا یک بازی زمانی موفق خواهد بود که مخاطبین بیشتر از سراسر دنیا جذب کند.

 

 

در پایان جلسه اسامی علاقه‌مندان شرکت در مصاحبه این رشته جمع‌آوری شد. مصاحبه‌های این رشته از 6 آذر شروع می‌شود. در صورت تمایل به شرکت در مصاحبه و رزرو وقت با مدرسه اینورس با شماره 22702717 - 021 و 22702718 - 021 تماس بگیرید.