آخرین اخبار
گزارش معارفه و ورکشاپ تکنیک های تخصصی رنگرزی و چاپ در شال و روسری
گزارش معارفه و ورکشاپ تکنیک های تخصصی رنگرزی و چاپ در شال و روسری
جمعه 5 بهمن 97

معارفه و ورکشاپ "تکنیک‌های تخصصی رنگرزی و چاپ در شال و روسری"، پنجشنبه ۴ بهمن در مدرسه فشن اینورس برگزار شد. در این رویداد خانم اکرم ابراهیم بیگی، با هدف شناخت پیدا ‌کردن و آماده‌سازی افراد برای ورود به بخش عملی رویداد، توضیحات خود را با صحبت کردن درباره انواع الیاف آغاز کرد. وی الیاف را در دو دسته‌بندی الیاف ساخت بشر و الیاف طبیعی قرار داد و روش‌های تشخیص این دو دسته از یکدیگر را آموزش داد.

 


وی یکی از بهترین روش‌های تشخیص را سوزاندن پارچه معرفی کرد و از نشانه‌های بعد از سوختگی به مواردی چون "After Glow"، "نوع خاکستر" و "بوی سوختگی" اشاره کرد. اکرم ابراهیم بیگی پارچه‌های گوناگون را در حضور شرکت‌کنندگان شعله‌ور و خاموش کرده، سپس ویژگی‌های توضیح داده شده را بصورت عملی بر روی پارچه‌ها نمایش داد.

 


در بخش دیگر، بصورت اجمالی به فرایند ساخت انواع الیاف اشاره شد و الیاف مناسب برای استفاده در چاپ و رنگرزی معرفی شدند. همچنین استحکام هریک از آنها مورد بررسی قرار گرفت و انواع رنگ‌های مناسب این حرفه با جزئیات معرفی و نام برده شدند.


اکرم ابراهیم بیگی در پایان بخش تئوری رویداد، به معرفی تکنیک‌های رنگرزی و چاپ پرداخت و یکی از تکنیک‌های پرکاربرد این حوزه با نام ژاپنی شیبوری (نام انگلیسی Tie Dying و نام فارسی چاپ گره‌ای) را مورد توجه قرار داد.

 


در بخش عملی این رویداد، شرکت‌کنندگان به سمت کارگاه مدرسه فشن اینورس حرکت کردند و با راهنمایی ارائه‌دهنده برنامه، کار ‌کردن با رنگ خمی (Vat Dye)، مستقیم (Direct) و دیسپرس (Disperse) را بر روی پارچه‌هایی چون پلی‌استر (Polyester)، پنبه (Cotton) و ویسکوز (Viscose) تجربه کردند. در حین انجام کار عملی، توضیحاتی کامل و با جزئیات درباره هر یک از موارد بالا داده شد و در انتهای برنامه شرکت‌کنندگان رنگرزی و چاپ را در حد آشنا ‌شدن با این حرفه تجربه کردند.

 


اگر مایل به ثبت‌نام در این دوره هستید، این دوره هم‌اکنون با نام "تکنیک‌های تخصصی رنگرزی و چاپ در شال و روسری" در وبسایت مدرسه اینورس درحال ثبت‌نام است. تمامی جلسات این دوره در مدرسه فشن اینورس واقع در میرداماد برگزار خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک بالا کلیک کنید.