رشته ویدئوگرافی

برای تهیه یک تصویر خوب و تدوین حرفه‌‍ای آن در درجه اول باید دوربین‌ها، طرز کار آن‌ها، ابزارها و نرم‌افزارهای تدوین را به خوبی شناخت. اما موضوعی که معمولاً از آن چشم‌پوشی می‌شود شناخت علمی نور و رنگ است. متأسفانه بیش‌تر افراد بر این باورند که صرفاً با یادگیری چند ابزار و نرم‌افزار خواهند توانست مشکلات نور و رنگ را حل کرده و به خوبی آن را اصلاح کنند. اما واقعیت این است که برای داشتن تصویری مناسب باید این حوزه را به صورت علمی شناخت و پس از آن یاد گرفت چگونه می‌توان یافته‌های علمی را در نرم‌افزارها به صورت عملی پیاده‌سازی کرد.


با رواج نرم‌افزارهایی مانند DaVinci Resolve در استودیوها و همچنین به‌کارگیری هرچه بیش‌تر دوربین‌های BlackMagic نیاز به یادگیری علمی رنگ‌شناسی و نور اهمیت بیش‌تری یافته است. زیرا بدون داشتن پیشینه علمی از رنگ و نور و واکنش و رفتار آن‌ها در حالات و شرایط مختلف، توان استفاده از این نرم‌افزارها و همچنین به دست آوردن خروجی‌های مناسب دور از ذهن است.


با وجود این چالش و همچنین احساس نیاز روزافزون به تصویربرداران و تدوین‌گرانی حرفه‌ای، هنوز هم توجه مناسبی به کسب مهارت و تربیت نیرو در این حیطه نشده است. مدرسه اینورس با نگاه مداوم خود به بازار کار، وجود چنین خلائی را احساس کرده و تصمیم به طراحی و تدارک رشته VideoGraphy گرفته است.


رشته VideoGraphy مدرسه اینورس، به صورت جامع و متمرکز به Post-production می‌پردازد. هنرجویان این رشته، در ابتدا در علم رنگ‌شناسی (Color Science)، زوایای گوناگون رنگ‌ها و واکنش و خاصیت آن‌ها در مواجهه با نور و محیط‌های مختلف کسب مهارت می‌کنند. پس از آن با دوربین‌های مختلف، خاصیت‌هایشان و نحوه انتخاب دوربین در شرایط محیطی مختلف آشنا می‌شوند.


  اما ادامه برنامه این رشته منحصراً به صورت عملی پیش می‌رود. هنرجویان، تدوین حرفه‌ای را در محیط نرم‌افزار  DaVinci Resolve به صورت تجربی می‌آموزند و در اصلاح رنگ و نور در این نرم‌افزار مهارت کسب می‌کنند. همچنین هنرجویان به صورت عملی نحوه کار با نرم‌افزار Fusion را خواهند آموخت تا بتوانند Renderهای بهتری در DaVinci  تولید کنند.

شرکت در رشته

در حال حاضر رشته حضوری در مدرسه اینورس برگزار نمی‌شود. بزودی رشته‌های آنلاین مدرسه اینورس معرفی و ارائه خواهند شد. تا زمان ارائه رشته‌های آنلاین، می‌توانید از دوره‌های آنلاین مدرسه اینورس استفاده کنید.

درباره ترم اول

مدت ترم: ۱ ماه و ۱ هفته
دوره Color Science

Color Science

5 جلسه | 15 ساعت

درباره ترم دوم

مدت ترم: ۳ هفته
دوره Blackmagic Camera

Blackmagic Camera

3 جلسه | 12 ساعت

درباره ترم سوم

مدت ترم: ۵ ماه
دوره DaVinci Resolve (Editing and Color Grading)

DaVinci Resolve (Editing and Color Grading)

20 جلسه | 60 ساعت

درباره ترم چهارم

مدت ترم: ۱ ماه و ۲ هفته
دوره Fusion

Fusion

6 جلسه | 18 ساعت