عضویت

  دوره جامع طراحی گرافیک کتاب

  هر سال کتاب‌های زیادی منتشر می‌شوند و در ویترین کتاب‌فروشی‌ها برای جلب توجه خواننده در رقابت هستند. یک طراحی خوب کتاب، باید نشان دهد که متن درون آن ارزش وقت و توجه خواننده را دارد. 

  اما طراحی کتاب به طراحی جلد آن خلاصه نمی‌شود، بلکه هر کتاب مجموعه به هم پیوسته‌ای از طراحی جلد، طراحی تایپ و طراحی تمام صفحات داخلی آن است. این تنوع، کار را برای طراحان جالب و چالش‌برانگیز می‌کند. 

  آموزش طراحی کتاب در ایران بسیار کم‌سابقه است، بازار نشر با کمبود طراحان حرفه‌ای کتاب مواجه است و درصورت داشتن تجربه و دانش در حوزه طراحی کتاب می‌توان به عنوان طراح و پس از مدتی تجربه، در نقش مدیر هنری انتشارات جذب این بازار شد.

  ۴.۳ (۲۰ ) مجید کاشانی
  فارسی
  سطح: جامع

  ۳,۷۹۹,۰۰۰ تومان

  افزودن به سبد خرید
  این دوره شامل
  • ۱۵ فصل
  • ۷۱ درس
  • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۲۰ ساعت
  • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۸۰ ساعت
  • سطح: جامع
  • گواهی پایان دوره

  توضیحات دوره دوره جامع طراحی گرافیک کتاب

  در دوره‌ی جامع طراحی کتاب شما طراحی تمام اجزای یک کتاب را به عنوان یک هویت یکپارچه از مرحله‌ خوانش متن و ایده‌پردازی تا طراحی و اجرای آن و آماده‌سازی برای چاپ فرا می‌گیرید. 

  دوره را با شناسایی هندسه کتاب، اندازه‌ها و انواع کتاب شروع می‌کنید و در بخش طراحی جلد، با دیدن مثال‌های متعدد با تکنیک‌های طراحی جلد کتاب مانند تصویرسازی، تایپوگرافی، تلفیق تایپ و تصویر، استفاده از عکس آشنا می‌شوید و با اجرای عملی چند نمونه جلد کتاب، بخش را کامل می‌کنید. در قدم بعد نحوه گسترش هویت گرافیکی جلد در صفحات آغازین کتاب را یاد ‌می‌گیرید و سپس سراغ طراحی و صفحه‌آرایی صفحات داخلی کتاب می‌روید و طراحی صفحات اصلی و فرعی، جدا کننده‌ها، نمودارها، جداول را انجام می‌دهید. همچنین با طراحی یونیفرم برای یک مجموعه کتاب آشنا می‌شوید.

  در طی دوره، ۵ متخصصِ همراه در حوزه‌های چاپ،طراحی حروف، مدیریت انتشارات، تاریخ طراحی کتاب و  استفاده از تکنولوژی‌های نو در طراحی کتاب در کنار مدرس این دوره حضور دارند و سرفصل های‌ مکمل را آموزش می‌دهند.

  سرفصل‌ها، ‌تمرین‌ها و مباحثی که به صورت یک‌جا و در این دوره می‌آموزید یا جایی ارایه نمی‌شود و یا در محیط‌هایی مثل دانشگاه، بسیار پراکنده، در طول چند ترم و بدون پیوستگی آموزش داده می‌شود.

  مخاطبین دوره دوره جامع طراحی گرافیک کتاب

  این دوره مناسب طراحان گرافیک، دانشجویان رشته‌ گرافیک و سایر رشته‌های هنری، هنرستانی‌ها، علاقه‌مندان به کار در انتشاراتی‌ها، مطبوعات، آژانس‌های تبلیغاتی و مدیران هنری نشر است.

  ملزومات دوره

   • کامپیوترشخصی یا لپ‌تاپ مناسب برای اجراهای گرافیکی
   • InDesign
   • Photoshop یا Illustrator
   • Microsoft Word
   • مجموعه‌ای از فونت‌های استاندارد فارسی (قابل خرید از سایت‌های فروشگاه فونت).

  پیش نیاز دوره

   آشنایی با نرم افزار InDesign

  مدل آموزشی دوره

  این دوره به صورت تئوری همراه با نمایش نمونه‌ها و عملی با اجرای برخی کارها طراحی شده است. در طی دوره یک کتاب را زیر نظر مدرس، مرحله به مرحله تا انتها طراحی می‌کنید.

  خروجی دوره

  با گذراندن این دوره اصول، دانش و روش‌های مختلف طراحی کتاب را از مباحث پایه تا پیشرفته فرامی‌گیرید. با تمرین‌های منظم و کسب تجربه، می‌توانید به عنوان طراح کتاب یا مدیر هنری، جذب بازار نشر شوید.

  برخی آموزه‌های این دوره، برای انجام کارهایی به‌جز طراحی کتاب مانند طراحی کاتالوگ، بروشور، آلبوم‌های موسیقی، کتابچه‌های نمایشگاه‌ها و رویدادها هم کاربردی و مفید هستند.

  با گذراندن دوره‌های مدرسه اینورس، شما گواهی پایان دوره دریافت می‌کنید.

  برچسب‌ها

  اطلاعات دوره دوره جامع طراحی گرافیک کتاب

  ۱۵ فصل
  ۲۰ ساعت
  فصل ۱
  ۳۸ دقیقه
  فصل ۲
  ۵۰ دقیقه
  فصل ۳
  ۱۵۲ دقیقه
  فصل ۴
  ۷۹ دقیقه
  فصل ۵
  ۳۳ دقیقه
  فصل ۶
  ۳۶ دقیقه
  فصل ۷
  ۶۳ دقیقه
  فصل ۸
  ۱۷۷ دقیقه
  فصل ۹
  ۳۹ دقیقه
  فصل ۱۰
  ۳۷ دقیقه
  فصل ۱۱
  ۵۸ دقیقه
  فصل ۱۲
  ۱۴۷ دقیقه
  فصل ۱۳
  ۷۷ دقیقه
  فصل ۱۴
  ۹۰ دقیقه
  فصل ۱۵
  ۵۷ دقیقه

  خرید های دانشجویان این دوره

  دوره های مرتبط

  دوره جامع چاپ badge
  دوره جامع چاپ
  مسعود نجات
  ۴.۷
  (۰)

  تومان ۳,۹۹۹,۰۰۰

  تومان 10,397,000

  در مورد مدرس

  مجید کاشانی
  • ۴ امتیاز
  • ۸۷ نظر
  • ۲ درس

  امتیاز دانشجوها

  دوره های دیگر مدرس

  طراحی پوستر badge
  طراحی پوستر
  مجید کاشانی
  ۴.۳
  (۰)

  تومان ۳,۹۹۹,۰۰۰