عضویت

  مبانی رنگ

  رنگ یکی از عناصر اساسی تصویر است. رنگ‌ها در کنار هم معانی متفاوتی می‌گیرند و پیام‌های مختلفی را به مخاطب القا می‌کنند. در طی تاریخ هنرهای بصری، رنگ‌ها تبدیل به نماد شده‌اند و ترکیب‌شان در کنار یکدیگر ارزش و بار مشخصی پیدا کرده است. هر هنرمند و فعال هنرهای بصری، نقاش، تصویرساز، عکاس، فعال سینما و مجسمه‌سازی باید پیشینه رنگ‌ها را بشناسد و علم ترکیب‌شان را داشته باشد. ترکیب‌بندی و نحوه‌ چیدمان رنگ‌ها در کنار هم در ایجاد ارتباط موثر با مخاطب و ایجاد وحدت تصویری نقش بزرگی دارد. 

  ۳.۷ (۱۶۱ ) سودابه صالحی
  فارسی
  سطح: مبانی

  ۲,۴۹۹,۰۰۰ تومان

  افزودن به سبد خرید
  این دوره شامل
  • ۷ فصل
  • ۱۶ درس
  • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۷ ساعت
  • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۲۸ ساعت
  • سطح: مبانی
  • گواهی پایان دوره

  توضیحات دوره مبانی رنگ

  در دوره‌ آنلاین «مبانی رنگ» مدرسه‌ اینورس، شما با مبانی رنگ، انواع برنامه‌های رنگی و نظریه‌ رنگی مانسل (Munsell Color System) آشنا می‌شوید. سیستم رنگی مانسل برای دیزاینر‌ها و هنرمندان دیجیتال و کسانی که همزمان درگیر رسانه‌های دیجیتال و چاپی هستند مناسب است چراکه شامل دو نوع رنگ‌ نوری و پیگمنتی است. در این دوره، شما نحوه‌ ترکیب‌بندی رنگ‌ها برای رسیدن به وحدت تصویری را یاد می‌گیرید. 

  مخاطبین دوره مبانی رنگ

  این دوره برای علاقه‌مندان، هنرجویان هنرستان و دانشجویان رشته‌های گرافیک، نقاشی، تصویرسازی، عکاسی و تمامی هنرهای تجسمی مناسب است. 

  ملزومات دوره

   تمرین‌های این دوره به انتخاب خود هنرجو هم به صورت دستی و هم به صورت دیجیتال با نرم‌افزارهای Adobe Photoshop و Adobe Illustrator امکان‌پذیر است. 

  پیش نیاز دوره

   تمامی تمرین‌های این دوره را می‌توان به صورت دستی انجام داد اما آشنایی با نرم‌افزارهای Adobe Photoshop و Adobe Illustrator مفید خواهد بود.

  مدل آموزشی دوره

  بخشی از دروس این دوره به صورت نظری و بخشی به صورت تمرین‌های عملی آموزش داده می‌شوند. لازمه‌ درک ترکیب‌بندی رنگ، تحلیل تصاویر، تمرین و استفاده از آموزه‌های این دوره در طی زمان است.

  خروجی دوره

  با گذراندن این دوره شما درک بهتری از تئوری رنگ و نحوه ترکیب رنگ‌ها پیدا می‌کنید. شما می‌توانید تصاویر را تحلیل کنید و یا از این دانش در تولید آثار هنری دیجیتال و چاپی استفاده کنید. 

  با گذراندن دوره‌های آنلاین مدرسه اینورس، شما گواهی پایان دوره نیز دریافت می‌کنید. 

  اطلاعات دوره مبانی رنگ

  ۷ فصل
  ۷ ساعت
  فصل ۱
  ۹۸ دقیقه
  فصل ۲
  ۷۰ دقیقه
  فصل ۳
  ۳۵ دقیقه
  فصل ۴
  ۶۹ دقیقه
  فصل ۵
  ۷۱ دقیقه
  فصل ۶
  ۳۷ دقیقه
  فصل ۷
  ۵۵ دقیقه

  خرید های دانشجویان این دوره

  Character and Mascot Design ۱۳ ساعت
  تومان ۲,۴۹۹,۰۰۰
  آشنایی با نقاشی دیجیتال ۱۲ ساعت
  تومان ۱,۹۹۹,۰۰۰

  دوره های مرتبط

  دوره جامع چاپ badge
  دوره جامع چاپ
  مسعود نجات
  ۴.۶
  (۰)

  تومان ۳,۹۹۹,۰۰۰

  تومان 10,397,000

  در مورد مدرس

  سودابه صالحی
  • ۳ امتیاز
  • ۶۷۳ نظر
  • ۳ درس

  امتیاز دانشجوها

  دوره های دیگر مدرس