عضویت

  طراحی هویت برند

  یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها در مسیر کاری دیزاینرها و طراحان گرافیک، طراحی هویت بصری برند است. در چنین پروژه‌ای دیزاینر باید سلیقه شخصی خود را کنار بگذارد و بیش از هر چیز دیگری به نیازهای برند توجه کند. در واقع دیزاینر باید برای برند راه‌حل‌یابی کند و ترجمه‌ای بصری از ذات و اهداف برند، ارائه دهد. یکی از چالش‌های چنین پروژه‌ای این است که درک برند و هویت آن، کار دشواری‌ست. در واقع منبع و مرجع اصلی ما در دیزاین هویت بصری، خود برند است؛ پس مرحله اول باید تحلیل و درک برند باشد. دیزاینر باید از برند به عنوان راهنمایی کاربردی برای دیزاین استفاده کند. در بسیاری از متدهای آموزشی، تمرکز اصلی بر روی ابزار طراحی و سلیقه و استایل بصری است. در صورتی که تکنیک‌های مختلف، فرم، رنگ و تایپوگرافی صرفا ابزار ما برای حل مسئله هستند و تا زمانی که خود مسئله را درک نکرده باشیم، استفاده از آن‌ها پایدار نخواهد بود. در واقع وظیفه دیزاینر، یکدست‌سازی و چینش همه اجزا و عناصر بصری، به منظور معرفی برند است.

  ۴.۲ (۱۲۰ ) مهرداد محمدزاده
  فارسی
  سطح: جامع

  ۳,۱۹۹,۰۰۰ تومان

  افزودن به سبد خرید
  این دوره شامل
  • ۱۰ فصل
  • ۴۲ درس
  • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۸ ساعت
  • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۳۲ ساعت
  • سطح: جامع
  • گواهی پایان دوره

  توضیحات دوره طراحی هویت برند

  در دوره‌ آنلاین «طراحی هویت برند» مدرسه آنلاین اینورس، شما ابتدا درک و تحلیل برند را یاد می‌گیرید. ما با زبانی ساده به ساختار برند می‌پردازیم تا شما آن را بشناسید و بتوانید از آن به عنوان یک راهنمای کاربردی در دیزاین استفاده کنید. پس از آشنایی با برند، اهمیت و تاریخچه آن، ما به استراتژی برند می‌پردازیم. در این مرحله از لحاظ ساختاری برند را بررسی می‌کنیم و همه اجزای آن، از جمله ماموریت، افق دید، ارزش‌های بنیادین، معماری برند، شخصیت آن و مخاطب هدف ارزش‌ها آن را تحلیل می‌کنیم. سپس، به هویت بصری و ارتباطی (هویت کلامی، صوتی، بویایی، مکانی و سه‌بعدی) می‌پردازیم. در این مرحله، شما ساختار برند را درک کرده‌اید و لازم است به ابزار طراحی و عناصر بصری مثل رنگ، تایپوگرافی، تصویر و عکس بپردازیم. ما بیش از آنکه زیبایی‌شناسی و قواعد تصویر را بررسی کنیم، به شما چگونگی انتخاب هر یک را یاد می‌دهیم. در واقع شما یاد می‌گیرید که چگونه از عناصر بصری در جای درست و به صورت استراتژیک استفاده کنید. نهایتا ما آموزه‌های این دوره را، در قالب چند Case Study بررسی می‌کنیم تا شما تاثیر و ریشه هر انتخاب دیزاین را به صورت عملی ببینید. ما در این دوره به دیزاین به عنوان یک علم نگاه می‌کنیم و شما راه درک هویت برند و ترجمه آن به یک سیستم بصری از طریق Design Thinking یا تفکر دیزاین را یاد می‌گیرید. 

  مخاطبین دوره طراحی هویت برند

  این دوره برای دیزاینرهای تازه‌کار، هنرجویان و دانشجویان گرافیک بسیاری کاربردی‌ست. همچنین برای افرادی که شاید سال‌هاست در حیطه گرافیک فعالیت دارند اما تدوین یک هویت بصری کارآمد برای طیفی از برندها، برای‌شان چالشی‌ست، مناسب است. اگر شما در بخش مارکتینگ و برندینگ یک کسب و کار یا استارت‌آپ نیز فعالیت دارید، این دوره به شما دید خوبی از ذهن تیم دیزاین می‌دهد و کمکتان می‌کند بریف‌هایی استاندارد طراحی کنید. 

  ملزومات دوره

   یک نرم‌افزار گرافیکی 

  پیش نیاز دوره

   • آشنایی با اصول طراحی تصویر
   • آشنایی با نرم‌افزارهای طراحی گرافیک

  مدل آموزشی دوره

  در تدوین این دوره با تعداد جلسات زیاد و درس‌های کوتاه سعی کردیم تا مانند یک جزوه مرتب، با سر فصل های مشخص، مسیر را برای یادگیری شما هموار کنیم. بخش اول این دوره به صورت تئوری ارائه شده و در بخش آخر شما باید تمرین‌هایی برای هر فصل ارائه دهید تا هر یک از مباحث را به صورت عملی نیز بررسی کنید. 

  خروجی دوره

  با گذراندن این دوره، شما درک درستی از برند و چگونگی دیزاین برای برند پیدا می‌کنید. با کار روی مهارت‌های شخصی، مثل انواع تکنیک‌ها و قواعد بصری، شما می‌توانید از آموزه‌های این دوره در طراحی هویت بصری برای طیفی از برند‌های گوناگون، استفاده کنید. در واقع این دوره پایه‌ و اساسی استاندارد، برای هر دیزاینری‌ست. 

  با گذراندن دوره‌های آنلاین مدرسه اینورس، شما گواهی پایان دوره دریافت می‌کنید. 

  اطلاعات دوره طراحی هویت برند

  ۱۰ فصل
  ۸ ساعت
  فصل ۱
  ۱۹ دقیقه
  فصل ۲
  ۲۳ دقیقه
  فصل ۳
  ۲۰ دقیقه
  فصل ۴
  ۹۳ دقیقه
  فصل ۵
  ۱۴ دقیقه
  فصل ۶
  ۶ دقیقه
  فصل ۷
  ۱۴ دقیقه
  فصل ۸
  ۵۰ دقیقه
  فصل ۹
  ۶ دقیقه
  فصل ۱۰
  ۲۰۵ دقیقه

  خرید های دانشجویان این دوره

  Character and Mascot Design ۱۳ ساعت
  تومان ۲,۴۹۹,۰۰۰
  کمپین تبلیغاتی ۱۶ ساعت
  تومان ۳,۷۹۹,۰۰۰
  نورو مارکتینگ ۶ ساعت
  تومان ۲,۴۹۹,۰۰۰

  دوره های مرتبط

  دوره جامع چاپ badge
  دوره جامع چاپ
  مسعود نجات
  ۴.۷
  (۰)

  تومان ۳,۹۹۹,۰۰۰

  تومان 10,397,000

  در مورد مدرس

  مهرداد محمدزاده
  • ۴ امتیاز
  • ۷۷ نظر
  • ۱ درس

  امتیاز دانشجوها

  دوره های دیگر مدرس

  طراحی هویت برند badge
  طراحی هویت برند
  مهرداد محمدزاده
  ۴.۴
  (۰)

  تومان ۳,۱۹۹,۰۰۰