عضویت

  دکوپاژ برای انیمیشن

  در یک انیمیشن داستانی، حرف اصلی را روایت می‌زند. روایت یک انیمیشن است که آن را به یاد‌ماندنی و تاثیرگذار می‌کند. اما چطور و در چه مرحله‌‍‌ای یک ایده تک خطی تبدیل به یک داستان جالب و انیمیشن مجذوب‌کننده می‌شود؟ در مرحله دکوپاژ. دکوپاژ، مرحله‌ای مهم در فرایند استاندارد پیش تولید انیمیشن است. دکوپاژ در انیمیشن یعنی تبدیل فیلم‌نامه به تصویر شخصی. در واقع دکوپاژ یا Scripting پل بین فیلم‌نامه و استور‌ی‌بورد است. ما به عنوان کارگردان انیمیشن قبل از هر چیز به تصویری از داستان خود فکر می‌کنیم. هر بخش از فیلم‌نامه یا موسیقی فیلم که به صورت ندایی درونی شنیده می‌شود، الهام‌بخش تصویرسازی ما است. اما گاهی نمی‌توانیم این تصاویر را به هم متصل کنیم و داستانی کامل و یکپارچه تعریف کنیم. این‌جاست که دکوپاژ به کار ما می‌آید. دکوپاژ استاندارد روایت را زنده می‌کند و دکوپاژ خوب می‌تواند ایرادهای منطقی یک داستان را اصلاح کند. طراحی استوری‌بورد یک فرایند فنی است در صورتی که در دکوپاژ دست هنرمند باز است تا بدون محدودیت‌های فنی، دنیای یک انیمیشن را بسازد و قصه را به بهترین نحو تعریف کند.

  ۳.۹ (۱۲ ) سلمان طاهری
  فارسی
  سطح: پیشرفته

  ۲,۵۹۹,۰۰۰ تومان

  افزودن به سبد خرید
  این دوره شامل
  • ۶ فصل
  • ۵۰ درس
  • مدت زمان ویدیوی آموزشی: ۱۲ ساعت
  • مدت زمان مورد نیاز برای تمرین: ۴۸ ساعت
  • سطح: پیشرفته
  • گواهی پایان دوره

  توضیحات دوره دکوپاژ برای انیمیشن

  در دوره آنلاین «دکوپاژ برای انیمیشن» مدرسه اینورس، شما با فرایند دکوپاژ یا Scripting آشنا می‌شوید. شما عناصر داستان، سفر قهرمانی، انواع ژانر و فرم را می‌شناسید و در هر یک از این مباحث یک تمرین انجام می‌دهید. در ابتدای دوره، به تفاوت بین دکوپاژ و استوری‌بورد می‌پردازیم و بعد نحوه تشخیص یک ایده داستانی درخشان را یاد می‌گیرید. در ادامه، شیوه تبدیل چنین ایده‌ای به یک روایت جذاب را یاد می‌گیرید. در این دوره شما یک فیلمنامه کلاسیک، یک فیلم‌نامه معمایی و یک فیلم‌نامه کمدی را دکوپاژ می‌کنید. توجه داشته باشید که هدف دکوپاژ رساندن مفهوم است پس لازمه آن مهارت بالای طراحی نیست اما یک طراح خوب می‌تواند در تصویرسازی دنیای یک انیمیشن تاثیر بیشتری داشته باشد. این دوره تمرین محور است و لازمه درک مبحث دکوپاژ و تبدیل ایده به روایت، تکمیل تمرین‌های هر مرحله است.

  مخاطبین دوره دکوپاژ برای انیمیشن

  این دوره برای همه فعالان حیطه انیمیشن و علاقه‌مندان به انیمیشن مناسب است. اگر شما دوست دارید ایده‌های داستانی خود را تبدیل به یک انیمیشن جذاب کنید، این دوره برای شماست.

  ملزومات دوره

   • یک نرم‌افزار تدوین مثل Adobe Premiere یا InShot
   • یک نرم‌افزار Converter برای کم‌حجم کردن ویدیوی تمرین مثل Handbrake

  پیش نیاز دوره

   • آشنایی با تکنیک‌های قصه‌گویی
   • آشنایی با اصول اولیه طراحی مبادی سواد بصری

  مدل آموزشی دوره

  این دوره تمرین محور است و تنها راه پیشرفت در حیطه دکوپاژ و کسب مهارت حرفه‌ای تکمیل تمرین‌هاست. 

  خروجی دوره

  با گذراندن این دوره، شما عناصر داستان را می‌شناسید و می‌توانید دکوپاژ یک انیمیشن داستانی کوتاه یا بلند را انجام دهید. شما در قصه‌گویی کسب مهارت می‌کنید و می‌توانید در استودیوهای انیمیشن شروع به فعالیت حرفه‌ای کنید و در هر پروژه انیمیشنی دکوپاژ انجام دهید. نهایتا در این دوره یاد می‌گیرید ایده‌های داستانی خود را تبدیل به یک انیمیشن جذاب کنید! 

  با گذراندن دوره‌های آنلاین مدرسه اینورس، شما گواهی پایان دوره نیز دریافت می‌کنید. 

  اطلاعات دوره دکوپاژ برای انیمیشن

  ۶ فصل
  ۱۲ ساعت
  فصل ۱
  ۱۱۲ دقیقه
  فصل ۲
  ۲۰۴ دقیقه
  فصل ۳
  ۸۰ دقیقه
  فصل ۴
  ۱۴۳ دقیقه
  فصل ۵
  ۱۰۴ دقیقه
  فصل ۶
  ۷۴ دقیقه

  خرید های دانشجویان این دوره

  دوره جامع انیمیت کاراکتر سه‌بعدی ۲۵ ساعت
  تومان ۴,۹۹۹,۰۰۰
  طراحی پراپ برای استاپ موشن ۱۴ ساعت
  تومان ۲,۵۹۹,۰۰۰
  طراحی و تولید استاپ موشن تبلیغاتی ۱۰ ساعت
  تومان ۳,۴۹۹,۰۰۰

  دوره های مرتبط

  دوره جامع چاپ badge
  دوره جامع چاپ
  مسعود نجات
  ۴.۷
  (۰)

  تومان ۳,۹۹۹,۰۰۰

  تومان 10,397,000

  در مورد مدرس

  سلمان طاهری
  • ۴ امتیاز
  • ۹۰ نظر
  • ۳ درس

  امتیاز دانشجوها

  دوره های دیگر مدرس