3Ds Max + Vray
این دوره به آموزه هایی از 3Ds Max می پردازد که دانشجو بتواند 1- بصورت جامع بر نرم افزار مسلط شود. 2- به راحتی مدل سازی احجام نه چندان پیچیده را انجام دهد. 3- از قابلیت های پلاگین Vray استفاده کند.
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
36
ساعت
مجموع ساعات دوره

 

  • درباره دوره 3Ds Max + Vray

نرم  افزار 3Ds Max  یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های طراحی سه بعدی است که در زمینه انیمیشن ، معماری ، بازی سازی ، مدل سازی صنعتی ، مدل سازی تبلیغاتی و ... کاربرد فراوان دارد.

به دلیل گستردگی امکانات این نرم افزار در زمینه های گوناگون ، هنرجویان برای فعالیت در فیلد تخصصی  مورد نظر خود ، ابتدا باید شناختی کلی از نرم افزار پیدا کنند. این دوره کلیتی از نرم افزار در خصوص اصول اصلی مدلینگ سه بعدی ، دو بعدی  و شبیه سازی آموزش داده خواهد شد.

 

دنیای نرم افزارهای سه بعدی بسیار بزرگ است و انتخاب نرم افزار صحیح بسیار پیچیده! ممکن است انتخاب دوره برای شما سخت باشد بیایید درباره سایر نرم افزارهای 3D بیشتر بدانیم :

 ممکن است تصور کنید چرا از Autodesk Maya استفاده نکنم؟ شما از این نرم افزار نیز می توانید استفاده کنید ، اما برای کارهایی همچون معماری ، دکوراسیون و ... نرم افزار 3Ds Max سرعت بیشتر و امکانات در دسترس تری در اختیار شما قرار می دهد. برخی تصور می کنند نرم افزار Rhino نیز گزینه مناسبی برای فعالیت های خانواده معماری است! بهتر است خودتان را اذیت نکنید و از امکانات و سادگی 3Ds Max برای کار خود استفاده کنید. نرم افزار Maya برای کاراکتر انیمیشن های سه بعدی کاربرد بسیار مناسب تر و بهتری دارد و نرم افزار Rhino نیز برای طراحان صنعتی و طراحان جواهر مناسب است. نرم افزار 3Ds Max نیز  به دلیل قدمت نرم افزارAutoCAD که محصول دیگری از شرکت Autodesk است ، گزینه مناسبی برای فعالیت های معماری است و یکی از مهمترین امتیازات این نرم افزار قدمت آن است که سبب این خواهد بود که اولین تغییرات در دنیای نرم افزار های 3D برای اولین بار بر روی این نرم افزار ارائه شوند.

 

نکته قابل توجه دیگر این است که اگر شما نرم افزارهای سه بعدی را اصولی یاد بگیرید ، دیگر فرقی ندارد که با کدامیک کار می کنید. همه نرم افزار های سه بعدی بر روی یک هسته اصلی واقع شده اند و فقط هر کدام قدرت بیشتر در بخش های مشخصی دارند.

 

برخی تصور می کنند که بخش سه بعدی نرم افزار AutoCAD برای کار کافیست ، اما اشتباه نکنید! اگر نیاز به یک Render خوب پیدا کنید ، ناچار هستید که  Object های ساخته شده را به 3Ds Max منتقل کنید ، و زمانی که این کار را انجام می دهید ، به دلیل اینکه Object شما دچار بهم ریختگی می شود ، به این نتیجه می رسید که بهتر بود از ابتدا در 3Ds Max کار می کردید. به همین دلیل ما این راه منطقی را به شما توصیه می کنیم.

 

شش جلسه ابتدایی دوره ، شامل مباحث اصلی و پایه نرم افزار بوده و جلسه هفتم دوره به انجام نمونه کاری بصورت کارگاهی در خصوص مطالب ذکر شده در این شش جلسه اختصاص می یابد. پنج جلسه پایانی دوره قابلیت های پلاگین Vray و چگونگی استفاده از این موتور رندر قدرتمند آموزش داده خواهد شد.

بصورت کلی آموزش موتور رندر Vray به بخش های نورپردازی ، متریال دهی ، دوربین و رندرینگ تقسیم می شود که آموزش آن تا جلسه 11 به پایان رسیده و جلسه آخر بصورت کارگاهی یک نمونه کار گروهی از صفر تا صد انجام و مورد بررسی قرار می گیرد.

 

  • تیپ کلاس درسی

در هر جلسه دانشجویان پس از توضیحات مدرس ، فرصت خواهند داشت که مباحث آموزش داده شده را  خود امتحان کرده و تمرین کنند. در انتهای هر جلسه یک کار به عنوان کار منزل برای دانشجو تعریف میشود و انجام دادن و کیفیت این تمرینات معیار تعیین سطح دانشجو برای نمره پایانی خواهد بود.

 

  • خروجی دوره

در پایان دوره دانشجویان میتوانند به راحتی با نرم افزار کار کنند و مدلهای نه چندان پیچیده را مدل سازی کنند. به مدل ساخته شده متریال بدهند ، نورپردازی و رندر کنند. همچنین دانشجو آماده ورود به بخشهای تخصصی تر نرم افزار در دوره های آتی خواهد شد.

 

  • مخاطبین این دوره

مخاطبین این دوره دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها ، فارغ التحصیلان رشته های معماری ، طراحی صنعتی ، انیمیشن ، علاقه مندان به مدل سازی سه بعدی ، علاقه مندان به ساخت بازی ، هنرجویان هنرستان ها ، طراحان در شرکت های تبلیغاتی و ... خواهند بود.

وحید منتظری
وحید منتظری
• مدرس 3Ds Max مقدماتی و پیشرفته / مدل ساز - نورپرداز - رندرینگ
نمونه کارهای وحید منتظری
ماشین 7
ماشین 2
ماشین 5
ماشین 6
ماشین 3

نظر استاد در مورد دوره

به نظر من اگر دانشجویی واقعا به مباحث شبیه سازی سه بعدی علاقمند باشد ، با حضور در کلاس  و تمرینات متداول قدم اول در این مسیر را بسیار محکم برداشته است و به راحتی می تواند به هدف خود برسد.


Untitled
Ronika Tower
Glasses
Untitled
Conference Room
VICTOR & ROLF
VICTOR & ROLF
VICTOR & ROLF
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Gun
babadook
low poly world
Revolver
Ford car
low poly deer
آشپزخانه ويلا
McLaren P1
McLaren P1
Exterior Modeling - Day Light
Exterior Modeling - Night Light
3d car
3dsmax
T40 Belarus tractor replica
خانه مجسمه ساز ها
خانه مجسمه ساز ها
خانه مجسمه ساز ها
برداشت کاملا متفاوت از کلیسای سنت لوِِییس
بازی با سایه ها
طراحی داخلی با الهام از دوره بیدرمایر
خانه مجسمه ساز ها
خانه مجسمه ساز ها
زندگی اشیا روزمره
زندگی اشیا روزمره
Farm house
3D max & v-ray
اتاق اودیسه
اتاق اودیسه

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد