مدرسه اینورس در 17 آذر 1387، به عنوان نخستین مدرسه تخصصی هنرهای دیجیتال با هدف تغییر در بستر آموزشی تاسیس شد. تغییر در سیستم بزرگ و فراگیر آموزشی کار بزرگی بود و حرکتی خلاف جهت آب. ما با مبلغ‌های شخصی و سختی‌های زیاد این حرکت را آغاز کردیم و بزرگترین درسی که در این سالها گرفتیم این بود که تنها یک چیز می تواند باعث رشد و توسعه دایمی شود و آن لحظه به لحظه و روز به روز "بزرگتر کردن رویا" است. رویای ما هر روز بزرگتر شد و فهمیدیم هر روز باید آماده تغییری تازه باشیم در درون خودمان و در برابر اتفاقات بیرونی. برای همین هرگز به تکرار و تکراری شدن تن نداده‌ایم؛ و اگر روزی نام اینورس را به نشانه معکوس بودن و ساختار شکنی در شرایط آموزشی راکد و ثابت در ایران انتخاب کردیم، امروز بیش از همیشه به راهی که آغاز کردیم ایمان داریم و هر روز که رشد می‌کنیم رویای بزرگتری را دنبال می‌کنیم.
در این سالها تلاش کرده‌ایم بر اساس هویت و ساختار اینورس بستری را برای رشد و فعالیت هنرجویان جوان فراهم کنیم و برای آنها انگیزه و الگویی ایجاد کنیم برای مطالعه بیشتر، تلاش، به دست آوردن اعتماد به نفس، رعایتِ آداب و رفتارِ حرفه‌ای، حفظ ذهنیت مثبت و امید به آینده. حتما شما می‌دانید پیشرفت و دوام یک مجموعه خصوصی و بدون حمایت مالی در این سالها در اوج بحران اقتصادی چقدر دشوار بوده است اما ما امروز اینجا ایستاده‌ایم چون رویای ما به رویای شما گره خورده است و پرشورتر از همیشه آماده توسعه بیشتر هستیم و مدت‌هاست دیگر تنها دغدغه ما "آموزش" نیست و "پرورش" هم امروز جز ماموریت‌های ماست. مدرسین مدرسه اینورس طبق قوانین، فیلترها و چارچوبهایی انتخاب می‌شوند که نزدیکترین خصوصیات اخلاقی و کاری را به مدرسه اینورس داشته باشند و به ارکان و اهداف اینورس متعهد و وفادار باشند. نحوه‌ی آموزش دانشجویان در اینورس، به شکل کلاسهای کارگاهی، تجربی و ایجاد تجربه‌ای نو برای دانشجویان است.
اینورس مدرسه‌ای است که هنرهای کلاسیک، نو و دیجیتال را بررسی می‌کند و بر اساس مطالعه و تحقیق روی بازار کار، خلاهای حرفه‌ای و همچنین نیاز هنرمندان، دوره‌هایی را طراحی و برگزار می‌کند. غالبا این دوره‌ها غیر قابل اجرا در محیط‌های آموزشی دیگر است. از آنجایی که دوره‌های آموزشی مدرسه اینورس با هدفی مشخص و همچنین با نو‌آوری و مطابق با امکانات و فلسفه اینورس طراحی می‌شوند، با قاطعیت می‌گوییم، اینورس نه تنها هیچ دوره‌ای را از هیچ آموزشگاه ایرانی و یا مدرسه و دانشگاه خارجی، کپی نکرده و نمی‌کند، بلکه الگوی آموزشی و پیشرفت سایر آموزشگاه‌ها در ایران بوده و در آنسوی مرزها هر روز بیشتر شناخته می‌شود.
غالب دوره‌های آموزشی در اینورس، عناوین بینارشته‌ای و چندرشته‌ای است، و برای آموزش آنها تحقیق و برنامه‌ریزی دقیق صورت گرفته تا به یک استراتژی مشخص برسیم و به خلاقیت هنرجو و آزادی عملِ مدرسین تحت چارچوبِ استانداردهای اینورس، احترام بگذاریم و انرژی و خلاقیت هنرجویان را در مسیر درست استفاده کنیم تا بیشترین کارایی را برای ورود به بازار کار داشته باشند.
همچنین مدرسه اینورس تلاش می‌کند تا با وارد کردن تکنولوژی و علوم روز به کلاسهای خود، تمامی مطالب آموزشی را به روز نگه داشته و افراد را با راهکارهای جدید آشنا کند. از اینرو سیلابس آموزشی تمامی رشته های مدرسه اینورس در هر سال و دوره‌های مستقل آن دو بار در سال بازنویسی می شوند.

ارزش های اینورس

اینورس ارزش‌هایی را تعریف و تعیین کرده است و به آنها وفادار است. یکی از ارزشها، وفاداری به ارتباط سالم و حرفه‌ای با شاگردان است. اینورس تنها یک آموزشگاه نیست، جایی است برای تبادل افکار، رشد ذهنی، خلاقیت، حمایت و ایجاد ارتباطات حرفه‌ای و کاری بین افراد. اینورس جایی است که افراد به ازای همه تجربه‌هایی که نکرده‌اند می‌توانند از هم بیاموزند و به هم کمک کرده و در کنار هم رشد کنند.
در بحث آموزش، بارها تجربه شده است که سیلابس‌های مدرسه اینورس حتی توسط همان مدرس در مکانی دیگر قابل آموزش نیستند و یا دست کم دچار افت کیفیت می‌شوند. چرا که سیستم آموزشی اینورس، بر پایه ارزشهایی خاص بنا نهاده شده است. این ارزشها هویت اصلی مدرسه اینورس را تشکیل می‌دهند تا بتوانیم با حمایت و هدایت افراد در مسیر حرفه‌ای، به رشد فکری، کاری، مالی و همچنین پیشرفت افراد در زمینه کارآفرینی کمک کنیم.

تجربه‌ای متفاوت

از آنجایی که دوره‌های مدرسه اینورس، توسط گروهی متخصص و با توجه به نیاز بازار کار طراحی می‌شوند، عملا تجربه کلاسهای اینورس، برای اکثر افراد، تجربه‌ای خاص، متفاوت و به یاد ماندنی است. چرا که ارتباط دانشجو و مجموعه صرفا به کلاسها محدود نشده و در بسیاری از موارد، حمایت‌های مجموعه از دانشجویان باعث بوجود آمدن بستر کارآفرینی، ساختن ارتباطات کاری، همکاری حرفه‌ای و تولید شغل شده است.
همچنین مدرسه اینورس با برگزاری برنامه‌های کارگاهی، ورکشاپ‌ها، معرفی جریانات جدید هنری و مسابقات، تجربه‌هایی تازه و غیرقابل تکرار را برای هنرجویان رقم زده است.

پشتیبانی

در مدرسه اینورس، دانشجویان برای همیشه پشتیبانی می‌شوند. از آنجایی که هدف اصلی آموزش در اینورس، ایجاد تغییر در فضای آموزشی کشور است، مدرسه اینورس دانشجویان خود را برای همیشه پشتیبانی می‌کند و از این رو دانشجو می‌تواند حتی پس از سالها از خدمات مدرسه اینورس از جمله پرسش و پاسخ از مدرسین برخوردار باشد. البته که این پشتیبانی فقط به پرسش و پاسخ محدود نشده و حمایت‌های مدرسه اینورس تا معرفی به بازار کار و کارآفرینی برای دانشجویان نیز پیش می‌رود.

معرفی به بازار کار

دانشجویان مدرسه اینورس، با توجه به توانایی‌هایشان پس از اتمام کلاس و بعضا در حین برگزاری کلاس به بازار کار معرفی می‌شوند. از آنجایی که مدرسه اینورس تسلط، ارتباطات و شناخت خوبی از بازار ایران و بازارهای جهانی دارد، دانشجویان اینورس این شانس را دارند تا خیلی زودتر از آنچه که انتظار دارند، به بازار کار وارد شوند. از آنجایی که یکی از اصلی‌ترین اهداف مدرسه اینورس، اشتغال‌زایی و کارآفرینی است، در نتیجه این مدرسه تمام توان خود را برای معرفی نیروهای کاریِ مورد تاییدِ آموزشگاه، به کار می‌بَرد و تا کنون دانشجویان بسیار زیادی را به شرکت‌های معتبر و صاحب نام معرفی کرده است.

خروجی رشته‌ها

اینورس برای خروجی هر رشته آموزشی برنامه‌ریزی می‌کند و تلاش می‌کند با افزایش خود‌آگاهی و اعتماد به نفسِ دانشجویان، آنها را آماده ارائه پروژه‌ها و محصولاتشان کند تا آماده برقراری ارتباطات کاری و حضور فعال در محیط شغلی و حرفه‌ای شوند. در پایان دوره‌های آموزشی رشته‌محور، نمایشگاهی از آثار دانشجویان برای ارائه به عموم و کارشناسان، برگزار می‌شود.

رضایت بالای دانشجویان

مدرسه اینورس تا پایان سال 1394 ، حدود 3000 دانشجو را پرورش داده است، نکته قابل توجه این است که بیش از 80 درصد از این دانشجویان، از طریق معرفی به یکدیگر وارد مجموعه شده‌اند، ما به این اعداد و ارقام افتخار می‌کنیم ، چرا که این اعداد نمایانگر رضایت بالای هنرجویان از مدرسه اینورس است.

چشم انداز مدرسه اینورس

رسیدن به سطح رقابت بین‌المللی در آموزش و همچنین پرورش نیروهای حرفه‌ای در هنرهای دیجیتال و علوم کامپیوتر‌گرافیک و تولید محصولات Entertainment در سطح بین‌المللی

ماموریت

ماموریت اصلی اینورس، به دو مفهوم کلی و مهم گره خورده است که مدت‌هاست در کشورمان تحت تاثیر کلیشه‌هایی پوسیده آسیب دیده‌اند: آموزش و پرورش
برای همین ماموریت‌های زیر را برای رسیدن به رویاهایمان در نظر گرفته‌ایم:
  • افزایش اعتماد به نفس، مهارت اجرایی و ارتقاء سطح دانش هنرمندان عرصه هنرهای دیجیتال در ایران
  • پرورش نیروهای حرفه‌ای و متخصص مناسب موقعیت‌های شغلی مرتبط با هنرهای دیجیتال و علوم کامپیوترگرافیک
  • ایجاد فرهنگ کار گروهی با انجام پروژه‌های گروهی و پرورش روحیه رهبری و ایفای نقش در گروه
  • تکمیل آموزه‌های کلاسیک دانشگاه و سایر مراکز آموزش عالی
  • تربیت نسلی هدفمند و دارای هویت با رفتار حرفه‌ای و آرمان‌های بین المللی و بلند پروازانه
  • تغییر الگوهای آموزشی و طراحی دوره‌های تخصصی اینوِرس بر اساس مطالعات بازار و نیاز جامعه حرفه‌ای و مخاطب شناسی
  • آمادگی رقابت بین‌المللی در زمینه آموزش

فلسفه مدرسه اینورس

بسیاری از مواقع، خلاقیت از محدودیت، تغییر از نارضایتی و تولید از نیاز ریشه می‌گیرد. دغدغه و فلسفه اولیه تاسیس مدرسه اینورس هم از همین کمبودها و نیاز جامعه شکل گرفت و به هدف تغییر در الگوهای آموزشی و نوع نگاه به مقوله آموزش شروع به کار کرد و انگیزه اصلی‌اش برطرف کردن کمبودهای موجود در اصول آموزشی است؛ کمبودهایی که در سیستم‌های آموزشی و آکادمیک ما ، نسل به نسل، ضعف شمرده می‌شود؛ همچون کم‌توجهی و عدم عمل‌‌گرایی به پژوهش و کارهای تحقیقاتی - تحلیلی، پایین بودن سطح فرهنگ کار گروهی که به کم‌توانی در این امر منجر شده، پایین بودن سقف آرزوها و کاهش جاه‌طلبی در پیشرفت‌های حرفه‌ای و ضعف در رفتار حرفه‌ای که همه و همه حلقه‌های گمشده زنجیره آموزشی کشور ماست.
از همین رو نام اینورس را برگزیدیم به معنای معکوس و وارونه؛ و می‌کوشیم تا در ایجاد تغییر و تحول در امور آموزشی و همچنین پرورش نیروهای متخصص و پویا پیشرو باشیم. بنابراین همه تصمیمات خود را با تحقیق و مخاطب شناسی انجام می‌دهیم تا شاید سقف آرزوهای نسلی که علاقه‌مند به دویدن و رسیدن است را آماده رقابت‌، پیشرفت و رسیدن به رویاهایشان کنیم رویاهایی که هر روز بزرگتر می‌شوند.

اهداف

بدون شک هر مجموعه‌ای از اهداف خود رنگ و هویت می‌گیرد و اینورس هم با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود نفس می‌کشد. مهمترین هدف اینورس، رشد و کمک به بالا رفتن سطح آگاهی و دانش افراد، کارآفرینی، ساخت و تولید محصولات Entertainment و تبلیغات در سطح جهانی، توسعه این مدرسه در سطح بین‌الملل، و برگزاری دوره‌های آموزشی بین‌المللی و ایجاد تغییر در روش‌ها و کیفیت‌های آموزشی است که برای رسیدن به آن، اهداف زیر را در نظر گرفته‌ایم:
  • تربیت و تشکیل گروه‌های اجرایی توانمند
  • تربیت و تشکیل گروه‌های تحقیقاتی و پژوهشی
  • تکمیل آموزه‌های کلاسیک دانشگاه و سایر مراکز آموزش عالی
  • پرورش معلم
  • برگزاری تورهای آموزشی
  • بستر سازی برای تولید محصولات بر پایه Entertainment
  • کارآفرینی و ایجاد بستر اشتغال‌زایی
  • برقراری ارتباط با مدارس هنرهای دیجیتال و کامپیوتر گرافیک دنیا و دعوت از مدرسین آنها جهت تدریس در مدرسه اینوِرس
  • انجام پروژه‌های بین‌المللی
  • توسعه برنامه‌های آموزشی در سطح بین‌المللی
برای من و بسیاری از هم نسل‌های من در سنین نوجوانی و ابتدای جوانی، هرگز راهنمایی وجود نداشت تا بتوانیم راه و مسیر درستی را در مسیر مورد علاقه‌مان پیدا کنیم. منابع آموزشی بسیار نایاب و محدود بودند و با سعی و خطا قدم بر می‌داشتیم که بعضا با اشتباه هم همراه بود. تقریبا از 17 سالگی بطور رسمی با موشن مدیا وارد بازار کار شدم که در طی این سالها، از تدوین فیلم و فیلمسازی مستقل تا طراحی گرافیک و طراحی پارچه و رندرینگ و مدلسازی و انیمیشن و تبلیغات را تجربه کردم. بسیاری از این تجربه‌ها برای من و امثال من بسیار گران تمام شد تا یاد بگیریم که چطور و چگونه مسیرمان را پیدا کنیم. بعد از ورود به دانشگاه به وجود چالش‌های بسیار در آموزش کشور پی بردم و تصمیم گرفتم تا شخصا برای اصلاح این موضوع قدم بردارم. راهی بسیار سخت پیش رو داشتم که به نوعی بر خلاف جریان آموزشی کشور بود. به تدریج افرادی که مانند خودم، برعکس (اینوِرس) فکر می‌کردند را پیدا کردم و درختِ مدرسه‌اینورس هر روز بهتر رشد کرد و هر روز شکوفا‌تر شد. خواستم تا به جای اینکه تمام عمر حسرت وجود چنین مدرسه‌ای را در ایران داشته باشیم و از دیدن چنین فضایی در خارج از ایران، حیرت کنم، خودم چنین فضایی را بوجود آورم. اینورس به نوعی پر کننده‌ی تمام خلاهایی است که من و هم نسلانم در سیستم آموزشی کشور داشته‌ایم و آرزو و رویای همه هنرمندانی که می‌خواهند با بلند پروازی حرکت و رشد کنند. در واقع رویا، خواسته‌ایست که در فردا شکل می‌گیرد نه محدودیت‌های امروز، خواسته‌ای که از امکانات و محدودیت‌ها بزرگتر نباشد رویا نیست. موضوعی که من را هر روز از تاسیس اینورس خوشحال‌تر می‌کند، این جمله معروف است: "کسی باش که در سالهای جوانی به آن نیاز داشتی" و این تصمیم هر روز جدی‌تر شد تا بتوانیم برای جبران همه کمبودهایمان، نسل‌های بعد را هدایت و حمایت کنیم.
و حالا اینورس بیش از 60 مدرس و 3000 دانشجو دارد. به رویای اینورِس خوش آمدید.