عضویت
  ترتیب نمایش
  لیست دوره‌ها
  حسین شکیبافرد
  ۴.۱
  (۴)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  آشنایی با قراردادهای فریلنسینگ
  توسعه فردی
  5 فصل 3 ساعت ویدئوی آموزشی 0 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 13 درس

  فریلنسینگ، شکلی انعطاف‌پذیر، آزادانه و خلاق از اشتغال است. فریلنسر کسی است که بر اساس تخصص خود در یک بازه زمانی مشخص، به صورت پروژه‌ای و با قراردادهای مجزا کار می‌کند. با این حال، در میان این آزادی، داشتن یک قرارداد روشن و ساختار‌یافته برای ایجاد انتظارات، حمایت از حقوق و تضمین یک رابطه کاری بهتر بین فریلنسرها و مشتریان بسیار مهم است. قراردادها به عنوان پایه‌ای برای شرح دقیق کار، جدول زمانی، شرایط پرداخت و مکانیسم‌های حل اختلاف عمل می‌کنند و حس امنیت و کار حرفه‌ای را برای هر دو طرف درگیر در یک پروژه مستقل ایجاد می‌کنند. درک تفاوت‌های ظریف قراردادهای فریلنسری برای فریلنسرها و کارفرمایان ضروری است تا ملاحظات قانونی و عملی مربوط به کار خود را به طور مؤثر بررسی کنند. 

  علی کیانی امین
  ۴.۴
  (۱۳)
  ۳,۴۹۹,۰۰۰
  Visual Development بر پایه هوش مصنوعی
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی|گیم دیزاین
  7 فصل 15 ساعت ویدئوی آموزشی 60 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 56 درس

  به تصویر کشیدن دنیای درونی و تصاویر  خیالی برای تمامی هنرمندان فیلدهای ویژوآل کار مشکلی است. حتی هنرمندان حرفه‌ای در خیلی از موارد ،به دنبال راه‌کارهایی برای افزایش پتانسیل روایت‌گری و بالا بردن قدرت بیانی روایاتی هستند که به تصویر می‌کشند. امروزه با رشد حیرت‌آور تکنولوژی دیجیتال و هوش مصنوعی ،خیلی از هنرمندان هم در فیلدهای آنالوگ و هم در فیلدهای دیجیتال دچار نوعی سردرگمی و ترس شده‌اند.اما از یک نکته مهم نباید غافل شد؛قدرت تصور و تخیل انسان بسیار فراتر از موتورهای رندر و انجین های هوش مصنوعی است به شرطی که مسیر دسترسی به ایده ها ،روش ثبت آن ها و ابزار های توسعه محتوای ویژوال ،کاملا در دسترس هنرمندان باشد و البته تکنیک های طراحی و اسکچ دیجیتال ،یک ضرورت بنیادین برای هنرمند ویژوآل معاصر است.

  Character and Mascot Design
  ۷ فصل
  ۶۴ درس
  سلمان طاهری
  ۴.۶
  (۴)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  Character and Mascot Design
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی|گیم دیزاین
  7 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 52 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 64 درس

  خلق شخصیت نیاز قصه‌گویی است و مخاطب داستان را از آنچه بر کاراکتر گذشته است به‌یاد می‌آورد. طراحی کاراکتر یعنی خلق شخصیتی منحصربه‌فرد که ویژگی‌های ظاهری و روحی_روانی او به شکل مطلوبی در خدمت روایت است. چنین شخصیتی می‌تواند در هر گونه تصویری از تصویرسازی و کمیک‌استریپ تا انیمیشن و تبلیغات ظاهر شود. تسلط بر طراحی کاراکتر مستلزم ترکیبی از مهارت‌های هنری، خلاقیت و درک اصول داستان‌نویسی است. با یادگیری طراحی کاراکتر، توانایی زنده کردن شخصیت‌های تخیلی را پیدا می‌کنید و می‌توانید احساسات مخاطب را برانگیزید و او را در سطح عمیق‌تری درگیر کنید. علاوه بر این، تسلط بر طراحی کاراکتر، فرصت‌های شغلی متنوعی را در صنعت سرگرمی و رسانه پیش پای شما قرار می‌دهد و آن را به یک مهارت ارزشمند برای کسانی که به دنبال حرفه‌های خلاق هستند تبدیل می‌کند.

  معراج قنبری
  ۴.۷
  (۸)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  تاریخ طراحی گرافیک ایران و جهان
  گرافیک دیزاین
  17 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 0 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 84 درس

  آشنایی با تاریخ طراحی گرافیک می‌تواند به شناخت سیر تکامل این رشته کمک کند. یک طراح گرافیک نیازمند مجموعه‌ای از توانایی‌ها و مهارت‌های مختلف است و در کنار کار حرفه‌ای و عملی، دانش تئوری به مسیر حرفه‌ای یک او کمک بسیاری می‌کند.  تاریخ گرافیک به غیر از دانشجویان و طراحان گرافیک، مخاطبان گسترده‌تری نیز دارد که پژوهشگران، نویسندگان، فعالان عرصه‌ی تجسمی و... را شامل می‌شود. 

  نگار متولی
  ۴.۵
  (۷)
  ۱,۹۹۹,۰۰۰
  آشنایی با نقاشی دیجیتال
  تصویر‌سازی|گرافیک دیزاین
  8 فصل 12 ساعت ویدئوی آموزشی 48 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 31 درس

  نقاشی دیجیتال، تلفیقی از اصول هنر سنتی و فناوری پیشرفته، یک بوم گسترده و قابل انطباق را برای بیان خلاق در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد. فراتر از محدودیت‌های سنتی مواد فیزیکی، نقاشی دیجیتال این امکان را به هنرمندان می‌دهد تا بیشتر تجربه کنند، سبک‌ها را به راحتی ترکیب کنند و تجربه و مهار‌هایشان را توسعه بدهند. با توجه به رشد مدیای دیجیتال و نیاز به تولید با سرعت بالاتر، نقاشی دیجیتال به سرعت جای خود را در هنر و صنعت باز کرده است. کسب مهارت در نقاشی دیجیتال به عنوان دروازه ای است که فرصت‌های حرفه‌ای متنوع را پیش روی شما قرار می‌دهد

  علیرضا کریمی
  ۵
  (۱)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  مدیریت ارتباط الکترونیک با مشتری (e-CRM)
  دیجیتال مارکتینگ|طراحی محصول|کسب و کار
  10 فصل 9 ساعت ویدئوی آموزشی 36 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 67 درس

  eCRM  یا مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتریان، یک استراتژی دیجیتالی است که با استفاده از فناوری و آنالیز رفتار مشتریان، به شخصی‌سازی تعاملات، ارائه خدمات مناسب و در نهایت به افزایش رضایت و وفاداری مشتریان کمک می‌کند.

  رفتار مشتری هر گونه تعاملی است که مشتری در نقاط مختلف اتصال (touchpoint)، با برند شما برقرار می‌کند. به عنوان مثال بازدید از یک صفحه وبسایت، اضافه کردن محصول به سبد خرید، دیدن بیلبورد، دریافت یک پیامک و تماس با پشتیبانی، همگی مثال‌هایی از تعامل مشتری با یک کسب‌وکار هستند. 

  ابزارهای eCRM و مارکتینگ اتومیشن این امکان را فراهم می‌کنند تا بتوان رفتار مشتری را به طور کامل ذخیره‌سازی کرد و از راه کانال‌های مختلف (پیامک، واتساپ، تبلیغات، پوش نوتیفیکیشن، ایمیل و ...) ارتباط موثری با وی برقرار نمود.

  در عصر دیجیتال امروزی، eCRM برای کسب‌وکارهایی که به دنبال به دست آوردن مزیت رقابتی از طریق درک، تعامل و حفظ موثرتر مشتریان خود هستند، حیاتی است.

  از آن جایی که مارکتینگ اتومیشن شاخه‌ای نو در بازاریابی است، در دنیا و خصوصا در ایران، تعداد متخصصان این حوزه بسیار اندک است و دانش کمی در این حوزه وجود دارد. فراگیری این تخصص می‌تواند فرصت‌های زیادی برای فرد متخصص در ایران و در سایر کشورها فراهم کند.

  دوره جامع چاپ
  ۱۶ فصل
  ۹۶ درس
  مسعود نجات
  ۴.۳
  (۱۴)
  ۳,۹۹۹,۰۰۰
  دوره جامع چاپ
  گرافیک دیزاین
  16 فصل 18 ساعت ویدئوی آموزشی 56 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 96 درس

  چاپ به عنوان یکی از مهم‌ترین اختراعات بشر سیر تحول جالبی داشته و در دنیای دیجیتال امروز هنوز هم به عنوان یک ابزار ارتباطی قدرتمند حضور دارد.

  امروزه صنعت چاپ فرآیند تبدیل طرح‌های دیجیتال به محصولات فیزیکی مانند کتاب، مجلات، بیل‌بوردهای تبلیغاتی، پوسترها و بسته‌بندی محصولات است. تمام تکنیک‌های چاپی شامل سه مرحله اصلی هستند: مرحله پیش از چاپ یعنی آماده‌سازی فایل برای چاپ، مرحله چاپ و کنترل کیفیت و مرحله پس از چاپ شامل برش، صحافی، تا زدن و سایر عملیات تکمیلی. 

  آشنایی با چاپ یکی از مهارت‌های اساسی برای طراحان گرافیک، متخصصان حوزه تبلیغات و انتشارات است. آماده‌سازی یک فایل برای چاپ ، انتخاب کاغذ، جوهر، و پرداخت مناسب و آشنایی با امکانات و محدودیت‌های تکنیک‌های مختلف چاپ، به شما کمک می‌کند تا از کیفیت و مقرون به صرفه بودن محصول چاپی مطمئن شوید و محتوای چاپی جذابی ایجاد کنید که می‌تواند تأثیری ماندگار بر مخاطبان بگذارد.

  علی شمس
  ۴.۶
  (۷۶)
  ۳,۶۹۹,۰۰۰
  دوره‌ جامع نرم‌افزار Adobe Illustrator
  تصویر‌سازی|گرافیک دیزاین|موشن دیزاین
  25 فصل 35 ساعت ویدئوی آموزشی 140 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 99 درس

  نرم‌افزار Adobe Illustrator، نرم‌افزاری است برای تولید تصاویر گرافیکی، تصویرسازی و صفحه‌آرایی. ایلاستریتور بعنوان مهمترین نرم‌افزار برپایه اصول‌ وکتور در کنار یک نرم‌افزار رستر (بیت‌مپ) مانند ادوبی فوتوشاپ جعبه ابزار کاملی برای یک طراح گرافیک را بوجود می‌آورند. فایل‌های وکتور یا برداری از نقاط و خطوط متصل به آنها بر اصول ریاضی بوجود می‌آیند در صورتیکه فایل‌های رستر (بیت‌مپ) از پیکسل تشکیل شده‌اند. نرم‌افزارهای رستر (بیت‌مپ) برای اصلاح عکس یا ایجاد تصاویر واقعگرایانه مناسب هستند و نرم‌افزار‌های  وکتور برای صفحه‌آرایی، تولید تصاویر گرافیکی و تصویرسازی مناسب هستند. امروزه طراحان گرافیک و تصویرسازان از ایلوستریتور برای طراحی انواع نشانه یا نشانه‌نوشته، تبلغات محیطی مانند بیل‌برد، انواع اقلام چاپی از کارت ویزیت گرفته تا پوستر، تصاویر گرافیکی برای فضای مجازی و تبلیغات و طراحی رابط کاربری برای نرم‌افزارهای وب و موبایل یا طراحی مد استفاده می‌کنند. درواقع هر طراح فعال در حوزه خلق تصویر دیجیتال باید استفاده از ایلوستریتور را بیاموزد.

  آروین صالح
  ۴.۳
  (۲)
  ۲,۶۹۹,۰۰۰
  دوره گوگل آنالیتیکس (GA4)
  دیجیتال مارکتینگ
  15 فصل 10 ساعت ویدئوی آموزشی 40 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 61 درس

  گوگل آنالیتیکس 4 ( GA4 ) یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیل دیجیتال است. این ابزار داده‌های وب‌سایت را جمع می‌کند و آن‌ها را به اطلاعاتی مفید تبدیل می‌کند تا بتوانید درک بهتری از وب‌سایت خود داشته باشید و میزان تعامل کاربران خود را بسنجید. همچنین آمار و ابزارهای تحلیلی اولیه را برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) ارائه می‌کند.

  این سرویس بخشی از پلتفرم مارکتینگ گوگل است و برای هر کسی که حساب گوگل داشته باشد به صورت رایگان در دسترس است.

  از آنجایی که امروزه تقریباً همه مشاغل از طریق یک وب‌سایت در فضای آنلاین حضور دارند، گوگل آنالیتیکس 4 ( GA4) می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا تعیین کنند کاربرانشان چه کسانی هستند و به چه چیزی علاقه دارند. موفقیت فعالیت‌ها و کمپین‌های بازاریابی را بسنجند و با جمع‌آوری اینسایت (Insight )  کاربران و شناسایی ترندها، استراتژی‌های آینده کسب‌وکار را طراحی کنند.

  امیرحسام میرصادقی
  ۴.۲
  (۶۶)
  ۴,۹۹۹,۰۰۰
  دوره جامع نرم افزار افترافکت
  انیمیشن دو بعدی|موشن دیزاین
  23 فصل 28 ساعت ویدئوی آموزشی 112 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 109 درس

  افتر افکت یک نرم‌افزار قدرتمند است که توسط شرکت Adobe ساخته شده و دنیای جلوه‌های بصری، موشن گرافیک و انیمیشن را متحول کرده است. این نرم‌افزار به طور گسترده در صنایع فیلم، انیمیشن، مولتی مدیا، تلویزیون و تبلیغات برای ایجاد تجربیات بصری خیره‌کننده استفاده می‌شود. 

  با امکاناتی که افتر افکت در اختیار دارد به هنرمندان اجازه می‌دهد لایه‌های ویدیو و تصویر را در یک صحنه با هم ترکیب کنند، نوشته‌ها و تصاویر را متحرک کنند یا از پرده سبز برای اضافه یا کم کردن اشیا و عناصر صحنه استفاده کنند.

  اما افتر افکت بیش از هر چیزی به دلیل ابزارهای موشن گرافیک خود مشهور است، دیزاینرها و انیماتورها می‌توانند تصاویر ، لوگو یا کاراکترهای خود را مستقیما از فتوشاپ یا ایلاستریتور وارد این برنامه کنند، حرکت دهند، به آن صدا اضافه کنند و موشن گرافیک‌های جذاب خلق کنند.

  می‌توان گفت یادگیری افتر افکت یک مهارت ضروری برای فیلمسازان، انیماتورها، طراحان گرافیک و تولیدکنندگان محتواست تا بتوانند از امکانات بی‌نظیر این نرم‌افزار استفاده و پروژه‌های خود را به بهترین شکل اجرا کنند.

  آرياسب فیض
  ۴.۶
  (۶۳)
  ۴,۹۹۹,۰۰۰
  دوره جامع انیمیت کاراکتر سه‌بعدی
  انیمیشن سه بعدی
  8 فصل 25 ساعت ویدئوی آموزشی 100 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 81 درس

  در دنیای انیمیشن‌های سه‌بعدی، تخیل حد و مرزی ندارد. شخصیت‌های انیمیشنی پا را از دنیای خودشان فراتر می‌گذارند و قلب مخاطبانشان را در سراسر دنیا تسخیر می‌کنند. انیمیت کاراکتر سه‌بعدی فرآیندی جذاب است که شخصیت‌های مجازی را از طریق حرکات بدن، حالت‌های صورت و شخصیت‌هایشان زنده می‌کند. اما جان بخشیدن به یک شخصیت فراتر از توانایی فنی است.این هنری است که مهارت فنی و خلاقیت را برای خلق کاراکترهایی با شخصیت جذاب و باورپذیر ترکیب می‌کند.

  مهارت‌ در انیمیت کاراکتر سه‌بعدی در زمینه‌های مختلف از جمله انیمیشن، فیلم، بازی‌های ویدیویی، تبلیغات و واقعیت مجازی مورد توجه است. توانایی خلق شخصیت‌های جذاب و باورپذیر درها را به روی طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی و پروژه‌های خلاقانه باز می‌کند.

  سامان صادق زاده
  ۴
  (۱۰)
  ۲,۸۹۹,۰۰۰
  بازاریابی هوش مصنوعی
  دیجیتال مارکتینگ
  4 فصل 20 ساعت ویدئوی آموزشی 80 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 63 درس

  بازاریابی هوش مصنوعی انقلابی در مسیر فروش محصولات و خدمات کسب‌وکارهاست.

  این نوع بازاریابی شامل استفاده از فناوری‌های پیشرفته مانند یادگیری ماشینی و پردازش زبان طبیعی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها، شناسایی الگوها و پیش‌بینی رفتار مصرف‌کننده است. با این بینش، کسب‌وکارها می‌توانند کمپین‌های بازاریابی بسیار هدفمند و شخصی‌سازی‌شده ایجاد کنند که با مخاطبان آنها همگام شده و نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد.

  یکی از مزایای کلیدی بازاریابی هوش مصنوعی توانایی آن در خودکارسازی وظایف معمول مانند جمع‌آوری داده‌ها، تجزیه و تحلیل و گزارش است. این امر زمان بیشتری به بازاریابان می‌دهد تا بر فعالیت‌های استراتژیک‌تر مانند توسعه کمپین‌های خلاقانه و ایجاد روابط با مشتریان تمرکز کنند.

  هوش مصنوعی همچنین می‌تواند به کسب‌وکارها در شناسایی فرصت‌های جدید برای رشد با تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از داده‌ها از منابع متعدد، از جمله رسانه‌های اجتماعی و بازخورد مشتریان کمک کند. با استفاده از این ویژگی، کسب‌وکارها می.توانند تصمیمات آگاهانه‌ای در مورد توسعه محصول، قیمت‌گذاری و استراتژی‌های بازاریابی بگیرند.

  این امر می‌تواند منجر به کمپین‌های بازاریابی مؤثرتر و کارآمدتر شود، زیرا کسب‌وکارها می‌توانند منابع خود را بر روی امیدوارکننده‌ترین فرصت‌ها متمرکز کنند.

  داینامیک دیزاین
  ۸ فصل
  ۵۸ درس
  عسل فرشچی
  ۴.۳
  (۲۲)
  ۲,۸۹۹,۰۰۰
  داینامیک دیزاین
  گرافیک دیزاین
  8 فصل 12 ساعت ویدئوی آموزشی 48 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 58 درس

  در دنیای مدرن، دیجیتال، پرسرعت و سیال امروزی، برندها نیاز به دیزاینی داینامیک و خلاق دارند تا در عین پیروی از مسیر استراتژی برند، بتواند هویت و تصویری پویا و به‌روز از خود به نمایش بگذارد. 

  برای برآورده کردن خواسته‌های دنیای امروز، هویت یک برند باید به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشد تا در نقاط تماس مختلف برند، از خروجی‌های چاپی تا رسانه‌های دیجیتال و فضاهای فیزیکی، تصویری یکپارچه و در عین حال پویا از خود به نمایش بگذارد. در این راستا خلق هویتی داینامیک و منعطف که بتواند با حفظ جوهره اصلی خود تکامل پیدا کند، بسیار مهم است. راه‌های بی‌شماری برای جان بخشیدن به یک برند و گسترش آن در مسیری داینامیک و پویا وجود دارد، باید از نیازها و داده‌های استراتژیک برند آگاه باشید، عناصر و اجزای برند را به خوبی بشناسید و با استفاده از تکنیک‌های خلاق، در قالب سیستمی پویا و سیال به برندها بال و پر ببخشید. در طی مسیر، شما به عنوان یک دیزاینر با استفاده از قدرت تفکر و توانمندی‌های منحصربه‌فردتان می‌توانید نقشی کلیدی در این فرآیند بازی کنید.

  امروزه در دنیای برندینگ، افراد با تخصص‌های گوناگون و هم‌‌سو در کنار یکدیگر جای می‌گیرند تا بتوانند در مقابل چالش‌ها و پیچیدگی‌های روز، به بهترین دست‌آوردهای دیزاین دست‌ یابند و در همین راستا، برخورداری از نگاهی استراتژیک، خلاق، انعطاف‌پذیر و بینارشته‌ای، می‌تواند به نقش و قدرت عملکرد طراحان به عنوان عضوی کلیدی در فرایند برندینگ بیافزاید.

  فراز صیادی اسکویی
  ۴.۶
  (۳۲)
  ۳,۳۹۹,۰۰۰
  دوره جامع مدلسازی با نرم افزار Maya
  انیمیشن سه بعدی
  12 فصل 15 ساعت ویدئوی آموزشی 60 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 57 درس

  نرم‌افزار مایا یک نرم‌افزار حرفه‌ای و محبوب‌ترین ابزار برای تولید انیمیشن سه‌بعدی، مدلسازی، شبیه‌سازی و رندرینگ در جهان است. این نرم‌افزار در ساخت انیمیشن، فیلم و بازی‌های ویدیویی و همچنین مدلسازی سه‌بعدی در طراحی صنعتی، تبلیغات و معماری استفاده می‌شود. با ابزار خاص این نرم‌افزار شما می‌توانید هر آبجکتی از صندلی گرفته تا خودرو و روبات را مدلسازی سه‌بعدی کنید و از آن در ویدیو، انیمیشن، گیم و فضای دوبعدی گرافیک و تصویرسازی استفاده کنید. مدلسازان حرفه‌ای با استفاده از قابلیت‌های رندر پیشرفته مایا مانند Texture و نورپردازی، احجامی واقع‌گرایانه تولید می‌کنند و یک حجم خام و ساده‌ را تبدیل به یک حجم خاص می‌کنند.

  مایا، نرم‌افزار استاندارد در صنعت فیلم و انیمیشن است و یادگیری آن فرصت‌های شغلی بی‌شماری را در زمینه‌های فیلم و جلوه‌های ویژه، انیمیشن، صنعت بازی‌سازی و معماری پیش روی شما قرار می‌دهد.

  شهلا رسولی
  ۴.۶
  (۵)
  ۲,۸۹۹,۰۰۰
  دوره جامع الگوسازی و دوخت
  مد و لباس
  26 فصل 31 ساعت ویدئوی آموزشی 124 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 134 درس

  در صنعت فشن، راه بین ایده و اجرا بسیار مهم است. یک طراح باید مسیر تبدیل ایده به یک لباس را درک کند. الگوسازی و دوخت ابزاری برای تبدیل ایده‌ها به محصول نهایی است و در عین حال سفارشی‌سازی طرح‌ها برای تناسب با انواع بدن را ممکن می‌کند.

  الگوسازی و دوخت مهارت‌های اساسی در دنیای مد و لباس هستند. الگوسازی پایه دوخت و طراحی لباس است که شکل، اندازه و تناسب یک لباس را مشخص می‌کند و به طراحان و خیاطان این امکان را می‌دهد تا سبک‌ها و سیلوئت‌های مختلف را کشف کنند و طرح‌های منحصربه‌فرد خود را بسازند. از سوی دیگر، دوخت شامل سرهم کردن قطعات پارچه، ایجاد درز، اتصال قطعات و اضافه کردن جزییات برای ساخت یک لباس تمام شده است. این مهارت‌ها دست به دست هم می‌دهند تا لباس‌های زیبا‌، خوش دوخت و کاربردی ایجاد کنند که نشان‌دهنده خلاقیت و سبک شخصی طراح لباس است.

  علیرضا اردوبادی
  ۳.۷
  (۱۰۹)
  ۱,۳۹۹,۰۰۰
  رزومه نویسی و کشف مسیر شغلی
  VFX|انیمیشن دو بعدی|انیمیشن سه بعدی|برنامه‌نویسی خلاق|تصویر‌سازی|توسعه فردی|دیجیتال مارکتینگ|طراحی محصول|عکاسی و فتومونتاژ|فیلم و ویدئو|کسب و کار|گرافیک دیزاین|گیم دیزاین |مد و لباس|موشن دیزاین
  5 فصل 3 ساعت ویدئوی آموزشی 30 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 26 درس

  رزومه، مهم‌ترین سند برای معرفی یک فرد به یک سازمان است. درک ساختار رزومه موضوع پیچیده‌‌ای نیست اما چیزی که اهمیت رزومه را زیاد می‌کند، این است که بدانیم محتوای آن را چگونه و با چه اصولی بنویسیم. چطور بتوانیم رزومه‌ای قانع‌کننده داشته باشیم؟ چطور بتوانیم بین افراد دیگر دیده شویم و بدون حضور خودمان، مهارت‌ها، تجربیات و تفاوت‌هایمان را طوری نشان دهیم که بدرخشیم؟

  یاور مشیرفر
  ۴.۶
  (۱۲)
  ۲,۳۹۹,۰۰۰
  دوره جامع استراتژی محتوا
  دیجیتال مارکتینگ
  6 فصل 12 ساعت ویدئوی آموزشی 48 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 37 درس

  استراتژی محتوا برای هر کسب ‌و‌ کار یا سازمانی که می‌خواهد در فضای وب حضور پررنگ داشته باشد و با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کند لازم است. با وجود میلیون‌ها وب‌سایت و پلتفرم آنلاین، داشتن استراتژی محتوای خوب برای متمایز شدن از رقبا ضروری است.

  استراتژی محتوا مثل یک نقشه راه برای توسعه، انتشار و مدیریت محتوا عمل می‌کند که در تمام کانال‌های آنلاین کارکرد دارد. این کانال‌ها شامل شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، ویدئوها، پادکست‌ها و سایر رسانه‌های دیجیتال می‌شود. یک استراتژی محتوای قوی تضمین می‌کند که محتوای شما برای مخاطب هدف شما مرتبط، جذاب و ارزشمند است.

  شراگیم مرادی
  ۴.۴
  (۳۲)
  ۲,۲۹۹,۰۰۰
  آشنایی با اصول بازاریابی دیجیتال
  دیجیتال مارکتینگ
  4 فصل 11 ساعت ویدئوی آموزشی 44 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 56 درس

  با گسترش دنیای دیجیتال و افزایش سطح دسترسی همگان به اینترنت، بازاریابی دیجیتال به یکی از مهم‌ترین روش‌های فروش محصولات و خدمات در بسیاری از کسب‌وکارها تبدیل شده است.

  با کمک بازاریابی دیجیتال، می‌توانید به جمعیت گسترده‌تری نسبت به روش‌های بازاریابی سنتی دسترسی داشته باشید و مشتریان خود را، در هر جای دنیا که باشند، هدف تبلیغات خود قرار دهید.

  در بازاریابی دیجیتال با دریافت داده‌های واقعی، امکان اندازه‌گیری موفقیت کمپین‌های بازاریابی فراهم می‌شود و با تجزیه و تحلیل این داده‌ها، می‌توانید تصمیمات درست‌تری درباره استراتژی‌های آینده بازاریابی کسب‌وکار خود اتخاذ کنید.

  در عین حال ذات تبلیغات و بازاریابی دیجیتال همواره در حال تغییر است. به همین دلیل شما باید اصول، پایه و منطق آن را به درستی بشناسید تا بتوانید با هر تغییر و تحولی محتوای کارآمد تولید کنید.

  دوره جامع سئو (SEO)
  ۱۱ فصل
  ۱۲۵ درس
  محمد هدایتی
  ۴.۴
  (۴۱)
  ۲,۹۹۹,۰۰۰
  دوره جامع سئو (SEO)
  دیجیتال مارکتینگ
  11 فصل 20 ساعت ویدئوی آموزشی 80 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 125 درس

  موتورهای جستجو به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند و به همین دلیل، کسب‌وکارها و سازمان‌ها باید مطمئن شوند که وب‌سایت‌هایشان به‌گونه‌ای بهینه‌سازی شده که مشتریان بالقوه آن‌ها را به راحتی کشف کنند. دقیقا اینجاست که SEO وارد می‌شود. بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO) عملی برای بهبود کمیت و کیفیت ترافیک وب‌سایت‌ها از طریق نتایج موتورهای جستجو است.

  زمانی که سوالی را در یک موتور جستجو تایپ می‌کنید، نتایجی که در صفحه اول ظاهر می‌شوند مطابق الگوریتم موتور جستجو مرتبط‌ترین و قابل اعتمادترین هستند. سئو (SEO) فرآیند بهینه‌سازی وب سایت شماست تا یکی از این نتایج باشد. با درک اصول و بهترین شیوه‌های سئو، می‌توانید رتبه وب‌سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو بهبود ببخشید، ترافیک سایت خود را بیشتر کنید و در نهایت درآمد کسب‌و‌کار خود را افزایش دهید.

  کدنویسی خلاق
  ۱۳ فصل
  ۹۲ درس
  سهراب معتبر
  ۵
  (۶)
  ۲,۶۹۹,۰۰۰
  کدنویسی خلاق
  برنامه‌نویسی خلاق
  13 فصل 14 ساعت ویدئوی آموزشی 56 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 92 درس

  کدنویسی خلاق (Creative Coding) شکلی از هنر دیجیتال است که از برنامه‌نویسی به عنوان رسانه خود استفاده می‌کند. هنرمندان این حوزه از کد برای ایجاد چیدمان‌های تعاملی، هنر مولد (Generative Art) و سایر آثار هنری دیجیتال استفاده می‌کنند. کدنویسی خلاق (Creative Coding) اصول کدنویسی و طراحی را ترکیب می‌کند و به هنرمندان و طراحان اجازه می‌دهد تا تجربیات دیجیتالی پیچیده و تعاملی ایجاد کنند.

  p5.js، یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که ایجاد تجربیات بصری تعاملی و جذاب را آسان می‌کند. یکی از ویژگی‌های کلیدی p5.js سهولت استفاده از آن است. چه یک توسعه‌دهنده باتجربه باشید و چه یک مبتدی، می‌توانید از قدرت کد برای ایجاد تصاویر، انیمیشن‌ها و تجربیات تعاملی خیره‌کننده استفاده کنید که مرزهای آنچه را که با رسانه‌های سنتی امکان‌پذیر است، جا‌به‌جا می‌کند.

  حامد عبدی
  ۲.۷
  (۵)
  ۲,۵۹۹,۰۰۰
  مصورسازی دیتا و اطلاعات
  برنامه‌نویسی خلاق
  7 فصل 14 ساعت ویدئوی آموزشی 56 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 53 درس

  ما در عصر داده‌های بزرگ (Big Data) زندگی می‌کنیم، داده‌هایی که عمیقا زندگی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. تحلیل‌گران از داده‌ها در زمینه‌های زیادی مانند ایجاد کسب‌وکار جدید، درک تغییرات آب‌وهوایی یا حتی پیش‌بینی آینده استفاده می‌کنند.

  تصویرسازی دیتا و اطلاعات، در واقع ترجمه اطلاعات به یک شکل بصری مانند نقشه یا نمودار است تا درک اطلاعات را برای مغز انسان راحت‌تر کند. هدف اصلی آن، آسان‌تر کردن شناسایی الگوها و ترندها در مجموعه داده‌های بزرگ است.

  امروزه بسیاری از سازمان‌های بزرگ، تیم‌های مستقلی برای تحلیل و تصویرسازی دیتا در اختیار دارند. خروجی نهایی چنین تیم‌هایی، تسهیل‌گری فرایند تصمیم‌گیری مدیران براساس فکت‌ها و واقعیت‌هایی است که در سازمان، صنعت و بازار وجود دارد.

  حامد عبدی
  ۴.۱
  (۱۰)
  ۲,۳۹۹,۰۰۰
  هنر و طراحی محاسباتی
  برنامه‌نویسی خلاق
  7 فصل 17 ساعت ویدئوی آموزشی 68 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 70 درس

  این روزها، همه جا پر است از اخبار هنر دیجیتال و NFT. یکی از ابعاد بسیار شگفت‌انگیز دنیای هنر دیجیتال، هنر محاسباتی یا Computational Art است. هنر محاسباتی در دنیای امروز به شدت مورد توجه قرار گرفته و در حال تکامل است. پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نه چندان دور گسترش پیدا می‌کند. اینجاست که هیجان‌انگیزترین پیشرفت‌ها در فناوری و فرهنگ را می‌توان به وجود آورد.

  مفهوم محاسبات شامل تمام تغییرات ایجاد شده توسط فناوری دیجیتال است. از سوی دیگر هنر، مجموعه‌ای از عمل‌های خلاقانه در فرهنگ است. در نتیجه ترکیب دنیای دیجیتال و هنر با هم به روشی سیستماتیک، همان هنر محاسباتی است. 

  Generative Art (هنر مولد)
  ۱۱ فصل
  ۵۷ درس
  متین معینی و نیما حیدری‌نسب
  ۳.۵
  (۹)
  ۲,۲۹۹,۰۰۰
  Generative Art (هنر مولد)
  برنامه‌نویسی خلاق
  11 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 32 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 57 درس

  سابقه Generative Art یا هنر مولد  یکی از شاخه‌‌های هنر دیجیتال است که سابقه آن به 1960 برمی‌گردد. زمانی که هنرمندان اولین بار با استفاده از الگوریتم‌ها و داده‌های رندوم، آثار هنری خلق کردند که جذاب و منحصربه‌فرد بودند. در حقیقت در Generative Art تمرکز به جای نتیجه نهایی، بر روی فرآیند ایجاد آن است.

  در سال‌های اخیر، فناوری‌های جدید و پیشرفت کامپیوترها، کمک زیادی به رشد این هنر کرده‌ و پتانسیل واقعی آن‌ها را نشان داده‌ است. تولید آثار هنری دیجیتال تصادفی یا همان Generative Art، یک حوزه تخصصی است که با رشد NFTها، محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌ و در حال شکل دادن به آینده هنر است. در واقع هنر مولد خروجی یک سیستم یا کد است که از ورودی‌های تصادفی استفاده می‌کند و  با هر بار اجرای کد، خروجی منحصربه‌فردی تولید می‌کند. خروجی Generative Art می‌تواند یک بازه گسترده از موارد مختلف باشد. مثلا از یک الگو Patternساده گرفته تا شبیه‌سازی و انیمیشن. نهایتا خروجی این نوع از هنر دیجیتال اغلب مرز نامشخصی بین هنر، دیزاین و تکنولوژی است.

  برای خلق آثار هنری با استفاده از کدنویسی، می‌توان از زبان‌های مختلفی استفاده کرد که پایتون محبوب‌ترین آن‌هاست. زبان پایتون به دلیل سادگی و قدرتمند بودن، در حوزه‌های مختلفی حرف اول را می‌زند.

  صالح برادران امینی
  ۴
  (۱۷)
  ۲,۵۹۹,۰۰۰
  User Research (پژوهش کاربر)
  طراحی محصول|کسب و کار
  8 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 32 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 39 درس

  در طراحی محصول، از ساده‌ترین فرایند تا پیچیده‌ترین آن‌ها طراحی می‌شوند و هر طراحی نیازمند پژوهش کاربر است. محصول موفق، محصولی است که بر اساس نیاز واقعی کاربر طراحی شده باشد.

  با توجه به اینکه هر روز شرکت‌های بیشتری نیازهای کاربران را در اولویت تصمیم‌های خود قرار می‌دهند، طراحان محصول یا خدمات می‌خواهند بدانند آیا راه‌حل‌های طراحی آن‌ها، نیازهای کاربران را برآورده می‌کند یا نه؟

  پژوهش کاربر با درک رفتارها، نیازها و انگیزه‌های کاربران که از طریق مصاحبه، نظرسنجی و سایر روش‌های بازخوردگیری به دست می‌آید، بخش اساسی از طراحی محصول موفق است.

  در چرخه تولید محصول، پژوهش کاربر راه خوبی برای کشف چگونگی بهبود آن، ساختن چیزی جدید یا تغییر بازار هدف است.

  مجید کاشانی
  ۴.۴
  (۲۱)
  ۳,۷۹۹,۰۰۰
  دوره جامع طراحی گرافیک کتاب
  گرافیک دیزاین
  15 فصل 20 ساعت ویدئوی آموزشی 80 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 71 درس

  هر سال کتاب‌های زیادی منتشر می‌شوند و در ویترین کتاب‌فروشی‌ها برای جلب توجه خواننده در رقابت هستند. یک طراحی خوب کتاب، باید نشان دهد که متن درون آن ارزش وقت و توجه خواننده را دارد. 

  اما طراحی کتاب به طراحی جلد آن خلاصه نمی‌شود، بلکه هر کتاب مجموعه به هم پیوسته‌ای از طراحی جلد، طراحی تایپ و طراحی تمام صفحات داخلی آن است. این تنوع، کار را برای طراحان جالب و چالش‌برانگیز می‌کند. 

  آموزش طراحی کتاب در ایران بسیار کم‌سابقه است، بازار نشر با کمبود طراحان حرفه‌ای کتاب مواجه است و درصورت داشتن تجربه و دانش در حوزه طراحی کتاب می‌توان به عنوان طراح و پس از مدتی تجربه، در نقش مدیر هنری انتشارات جذب این بازار شد.

  فاطمه صبری
  ۳.۹
  (۹)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  طراحی و دوخت کیف چرمی
  مد و لباس
  12 فصل 19 ساعت ویدئوی آموزشی 76 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 70 درس

  فرقی ندارد برای کار، آخر هفته یا مناسبت‌های خاص، کیف‌های چرمی جزو بهترین انتخاب‌ها هستند. برای هر سلیقه و خلق‌وخوی متفاوت، گزینه‌های بسیاری بین این کیف‌ها وجود دارد. شاید شما عاشق سبک کلاسیک باشید، مانند یک کیف دسته‌دار یا شاید از کیف‌های ترندی مانند کیف‌های کراس بادی استفاده می‌کنید. در هر صورت یک کیف کراس‌بادی، کلاچ، توت یا کوله‌پشتی که از چرم ساخته شده است، دارای قابلیتی بی‌نظیر برای تطبیق با هر لباسی، از کژوال تا شیک است.

  اولین قدم در دنیای طراحی و دوخت کیف چرمی، کسب توانایی طراحی الگو و استفاده از ابزار کار با چرم است. تولید‌کنندگان کیف‌های چرمی چه به صورت تک‌نسخه و محدود و چه به صورت تولید صنعتی باید با اصول طراحی الگو و کار با چرم به صورت دستی و هم چرخ‌های چرم‌دوزی آشنا باشند. با کسب دانش و مهارت در طراحی و دوخت کیف‌های چرمی، می‌توان به سرعت وارد بازار کار شد.

  دوره جامع UI و UX
  ۱۸ فصل
  ۹۹ درس
  کیارش آمالی‌وند خامنه
  ۴.۴
  (۴۵۹)
  ۳,۷۹۹,۰۰۰
  دوره جامع UI و UX
  طراحی محصول
  18 فصل 30 ساعت ویدئوی آموزشی 120 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 99 درس

  هر محصولی چه حقیقی و چه دیجیتال برای کاربر یک تجربه خلق می‌کند. با طراحی و تدوین تجربه کاربر، ما می‌توانیم به او مسیر و جهت بدهیم. با یک دیزاین موفق، ما می‌توانیم یک تجربه‌ به یادماندنی ایجاد کنیم. 

  طراحی این تجربه اما کار راحتی نیست چراکه ما باید تمام مراحل برخورد کاربر با محصول، از جمله تجربه پیش، حین و پس از استفاده از آن، را تعریف و دیزاین کنیم.

  با توجه به اهمیت بالای دیزاین، امروز طراحی رابط‌کاربری (UI) و تجربه‌کاربری (UX) از اجزای حیاتی فناوری و صنعت است. این مهارت کلیدی، نتیجه درک ذهن کاربر، نظرسنجی و آشنایی با رفتار کاربر و مهارت طراحی مسیر کاربر با توجه به مشخصات هر محصول است. 

  رضا اسلام‌پناه
  ۴.۲
  (۷۶)
  ۳,۴۹۹,۰۰۰
  از کپی رایتینگ تا مدیریت خلاقیت
  کسب و کار
  12 فصل 18 ساعت ویدئوی آموزشی 72 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 121 درس

  استراتژی، مفهوم و ایده، اول به کلام درمی‌آید و در ادامه وجوه دیگری می‌گیرد. کلام ابزار یک کپی‌رایتر است و او در حلقه‌های اولیه‌ و تعیین‌کننده‌ زنجیره‌ خلاقیت فعالیت می‌کند. این ویژگی و جایگاه، مسیر حرکت به‌سوی مدیریت خلاقیت را برای یک کپی‌رایتر هموار می‌کند.

  یکی از بالاترین سمت‌های شغلی خلاقه در تبلیغات، «مدیریت خلاقه» و یکی از موقعیت‌های شغلی که مسیری به‌سوی آن دارد، کپی‌رایتینگ است.

  سوگل ثناگو
  ۴.۳
  (۳۶)
  ۲,۵۹۹,۰۰۰
  طراحی پراپ برای استاپ موشن
  انیمیشن سه بعدی|موشن دیزاین
  9 فصل 14 ساعت ویدئوی آموزشی 56 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 57 درس

  استاپ‌موشن با انتخاب‌های بی‌شماری که برای طراحی کاراکتر، انتخاب متریال و ساخت صحنه در اختیار دارد، یکی از جذاب‌ترین تکنیک‌های ساخت انیمیشن است. با پیشرفت مدیا و نیاز به محتوای ویدیویی، استفاده از استاپ‌موشن به دلیل جذابیت و حس واقعی بودن، در صنعت تبلیغات مورد استقبال قرار گرفته است.

  پراپ در استاپ‌موشن به تمام اجزایی که در صحنه وجود دارند، از جمله کاراکتر، بک‌گراند و دکور گفته می‌شود. احتمالاً برجسته‌ترین جنبه یک استاپ موشن کاراکترها هستند. آن‌ها به کمک فضاسازی وسیله روایت داستانند و مسلماً یکی از به یاد ماندنی‌ترین بخش‌های انیمیشن برای مخاطب هستند. 

  سازندگان پراپ باید بتوانند متناسب با هر پروژه، اجزای صحنه و بک‌گراند را با سایز، ابعاد و متریال مناسب پروژه بسازند. همچنین در پروژه‌های تبلیغاتی بودجه و زمان محدود است، مدیریت زمان و هزینه در این پروژه‌ها بسیار مهم است تا بتوان بهترین نتیجه را گرفت. 

  طراحی بازی
  ۴ فصل
  ۴۰ درس
  فائز دبستانی
  ۴.۵
  (۴۰)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  طراحی بازی
  گیم دیزاین
  4 فصل 19 ساعت ویدئوی آموزشی 76 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 40 درس

  شاید هیچ‌چیز به اندازه دنیای بازی‌ها رنگارنگ و متنوع نباشد. از اتاق‌های فرار وحشتناک گرفته تا فضای بی‌پایان گیم‌های Open-World، در صنعت بازی و بازی‌سازی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. 

  اما یک بازی موفق چطور ساخته می‌شود؟

  با بررسی بازی‌هایی که موفقیت تجاری یا انتقادی داشته‌اند، متوجه می‌شویم که ویژگی اصلی همه این بازی‌ها، سرگرم‌کننده بودن آن‌هاست. اگرچه گرافیک تاثیرگذار یا استفاده از تکنولوژی‌های پیشرو می‌تواند به موفقیت یک بازی کمک کند، اما هیچ کدام به تنهایی برای موفقیت حداقلی در صنعت بازی و بازی‌سازی کافی نیستند.

  در نتیجه، طراحی یک بازی سرگرم‌کننده کار ساده‌ای نیست، اما کار به شدت لذت‌بخشی است. طراحان بازی کارگردانان پروژه ساخت بازی هستند و مراحل بازی، معما‌ها، پازل‌ها و هسته مرکزی، یعنی نحوه بازی (Gameplay) و همچنین مکانیک بازی را طراحی می‌کنند؛ یک شخصیت چقدر می‌تواند بپرد یا چه زمانی می‌تواند امتیاز بگیرد. آن‌ها ساختار بازی، قوانین، شخصیت‌ها و آبجکت‌های بازی را برنامه‌ریزی و تعریف می‌کنند و برای حالت‌های مختلف بازی مثل Story Mode یا  Multi-player تصمیم می‌گیرند.

  هدیه عبدالوهابی
  ۳.۹
  (۸)
  ۲,۶۹۹,۰۰۰
  طراحی سه بعدی فضای بازی
  گیم دیزاین
  9 فصل 18 ساعت ویدئوی آموزشی 72 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 72 درس

  از فضای مینیمال و فانتزی بازی Monument Valley تا مناظر پرجزئیات Elden Ring، این طراحان فضای بازی هستند که به ما اجازه می‌دهند تا جهان‌های فانتزی را کاوش کنیم؛ روی کوه‌ها و جنگل‌هایی قدم بگذاریم که در نگاه اول آشنا به نظر می‌رسند اما در هر گوشه‌ آن‌ها یک شگفتی پنهان شده است.

  همانطور که دنیای بازی‌ها دائما در حال تکامل است و مرز آن با دنیای واقعی هر روز باریک و باریک‌تر می‌شود، تقاضا برای طراحان خلاق و ماهر فضای بازی هم بیشتر می‌شود.

  پارچه شناسی
  ۵ فصل
  ۳۷ درس
  مسعود طالاری
  ۴.۳
  (۱۴)
  ۲,۲۹۹,۰۰۰
  پارچه شناسی
  مد و لباس
  5 فصل 11 ساعت ویدئوی آموزشی 44 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 37 درس

  اگر سر و کارتون با دنیای پارچه و پوشاک هست حتما متوجه شدید که تنوع بالایی از جنس، لمس، کیفیت، ساختار بافت و فناوری در این حوزه وجود دارد. پارچه‌ها علاوه بر استفاده گسترده‌ای که در صنعت فشن دارند در زمینه‌های دیگری مثل صنعت پزشکی یا صنعت اتومبیل‌سازی هم استفاده می‌شوند. در میان این تنوع دانش تخصصی به طراحان و تولیدکنندگان پارچه و لباس کمک می‌کند تا بتوانند به درستی نیازشان را بشناسند و مواد اولیه و پارچه باکیفیت و مناسب را تهیه کنند. در واقع منسوجات چنان نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند که هر کسی در هر حیطه‌ای باید در مورد اصول اولیه الیاف و خواص آن‌ها بداند. 

  دوره جامع Cinema 4D
  ۱۷ فصل
  ۹۶ درس
  علی مولوی
  ۴.۴
  (۸۶)
  ۳,۴۹۹,۰۰۰
  دوره جامع Cinema 4D
  انیمیشن سه بعدی|موشن دیزاین
  17 فصل 32 ساعت ویدئوی آموزشی 90 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 96 درس

  Cinema 4D یک نرم‌افزار قوی برای تولید تصاویر سه‌بعدی و به خصوص موشن گرافیک است. از این نرم‌افزار در تولید فیلم‌هایی مثل “The Girl with the Dragon Tattoo” و “Inception” استفاده شده. فعالان حیطه VFX، موشن گرافیک، ویدیو و تبلیغات از پلاگین‌های متنوع و کاربردی این نرم‌افزار برای تولید انواع موشن‌گرافیک و آثار دیجیتال استفاده می‌کنند. در کنار امکانات خاص این نرم‌افزار برای تولید تصاویر سه‌بعدی و پلاگین‌های متنوع آن، فضای کلی C4D به نسبت دیگر نرم‌افزارهای تولیدات سه‌بعدی، ساده و استفاده از آن راحت است.

  سید قاسم فرحانی
  ۴.۵
  (۱۴)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  طراحی موجودات خیالی برای گیم و انیمیشن
  انیمیشن دو بعدی|انیمیشن سه بعدی|گیم دیزاین
  3 فصل 42 ساعت ویدئوی آموزشی 168 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 71 درس

  موجودات خیالی، بخشی جدا نشدنی از فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و گیم‌های ژانر علمی-تخیلی، فانتزی و Fairytale هستند. طراحان موجودات تخیلی، در دو بخش و چند مرحله، طراحی می‌کنند: تجزیه و درک تصویر و اجزای آن و تحلیل موجودات متنوع و طبیعت. سپس دیزاینرها، با توجه به بریف هر پروژه، کارکرد هر موجود در روایت و شخصیت آن کاراکتر، این اجزا را با هم ترکیب کرده و یک موجود تازه طراحی می‌کنند. 

  طراحی هویت برند
  ۱۰ فصل
  ۴۲ درس
  مهرداد محمدزاده
  ۴.۲
  (۱۲۷)
  ۳,۱۹۹,۰۰۰
  طراحی هویت برند
  کسب و کار|گرافیک دیزاین
  10 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 32 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 42 درس

  یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها در مسیر کاری دیزاینرها و طراحان گرافیک، طراحی هویت بصری برند است. در چنین پروژه‌ای دیزاینر باید سلیقه شخصی خود را کنار بگذارد و بیش از هر چیز دیگری به نیازهای برند توجه کند. در واقع دیزاینر باید برای برند راه‌حل‌یابی کند و ترجمه‌ای بصری از ذات و اهداف برند، ارائه دهد. یکی از چالش‌های چنین پروژه‌ای این است که درک برند و هویت آن، کار دشواری‌ست. در واقع منبع و مرجع اصلی ما در دیزاین هویت بصری، خود برند است؛ پس مرحله اول باید تحلیل و درک برند باشد. دیزاینر باید از برند به عنوان راهنمایی کاربردی برای دیزاین استفاده کند. در بسیاری از متدهای آموزشی، تمرکز اصلی بر روی ابزار طراحی و سلیقه و استایل بصری است. در صورتی که تکنیک‌های مختلف، فرم، رنگ و تایپوگرافی صرفا ابزار ما برای حل مسئله هستند و تا زمانی که خود مسئله را درک نکرده باشیم، استفاده از آن‌ها پایدار نخواهد بود. در واقع وظیفه دیزاینر، یکدست‌سازی و چینش همه اجزا و عناصر بصری، به منظور معرفی برند است.

  نرم‌افزار Adobe Audition
  ۲۰ فصل
  ۵۶ درس
  مصطفی جلالی
  ۳.۷
  (۴۴)
  ۲,۳۹۹,۰۰۰
  نرم‌افزار Adobe Audition
  فیلم و ویدئو|موشن دیزاین
  20 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 52 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 56 درس

  نرم‌افزار Adobe Audition یکی از حرفه‌ای‌ترین نرم‌افزارهای ویرایش و طراحی صدا و تولید پادکست است که محیط کاربری ساده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این نرم‌افزار شما می‌توانید صدا را میکس و ادیت کنید و یا افکت‌های صوتی تولید کنید. همچنین، ادوبی آدیشن به شما ابزار بازسازی، ترمیم و Restore کردن صدا را نیز می‌دهد. از ادوبی آدیشن در صنعت تولید ویدیو، موشن گرافیک، فیلم، تبلیغات، انیمیشن، موسیقی و پادکست استفاده می‌شود چراکه ابزاری دقیق و کاربردی است. 

  Pop Up
  ۳ فصل
  ۲۰ درس
  علی بهمنی
  ۴.۲
  (۲۲)
  ۲,۱۹۹,۰۰۰
  Pop Up
  گرافیک دیزاین
  3 فصل 4 ساعت ویدئوی آموزشی 16 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 20 درس

  پاپ آپ‌ها دنیای شگفت‌انگیزی دارند. در این دنیا با چند برش و خط‌تای ساده روی کاغذ، می‌توان احجام زیبایی خلق کرد و قصه‌های زیادی روایت کرد. یکی از تکنیک‌های مرسوم و البته نه چندان ساده در دنیای پاپ‌ ها، تکنیک پاپ آپ ۹۰ درجه است. تکنیکی که در آن، هنرمندان تنها با یک برگ کاغذ و بدون استفاده از چسب با کاغذ دست به تصویرسازی‌های مختلف، ساخت بناهای معماری، کارت‌های تبریک، بروشورهای سه‌بعدی و فرم‌های هندسی جذاب می‌زنند.

  طراحی پوستر
  ۷ فصل
  ۳۰ درس
  مجید کاشانی
  ۴.۲
  (۱۷۴)
  ۳,۹۹۹,۰۰۰
  طراحی پوستر
  گرافیک دیزاین
  7 فصل 9 ساعت ویدئوی آموزشی 36 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 30 درس

  پوستر یکی از جذاب‌ترین مدیوم‌های گرافیکی‌ست. چراکه بسیاری از عناصر گرافیکی از جمله تصویر، نوشته، رنگ و چیدمان (Layout) را یک‌جا، در خود دارد. این قضیه، برای طراحان یک چالش است. طراحان گرافیک می‌بایست با درک و دانشی که از اصول بصری دارند، تلاش کنند توجه مخاطب را جلب کرده و اطلاعات لازم را منتقل کنند.
   در عین حال چنین چالشی، به طراحان گرافیک اجازه می‌دهد خلاق باشند و ایده‌های خود را پیدا‌سازی کنند. به همین خاطر است که طراحی پوستر همواره برای طراحان مسئله جالبی بوده و هست.

  محمد حسین عطاران
  ۴.۴
  (۱۶۶)
  ۳,۹۹۹,۰۰۰
  دوره جامع نرم‌افزار Blender
  VFX|موشن دیزاین
  6 فصل 24 ساعت ویدئوی آموزشی 96 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 109 درس

  نرم‌افزار Blender یک نرم‌افزار Open Source و رایگان 3D ا‌ست. از این نرم‌افزار در تولید انیمیشن سه‌بعدی، گیم سه‌بعدی، معماری، Production Design، طراحی پرزنتیشن و موشن‌گرافیک استفاده می‌شود. 
  عملکرد این نرم‌افزار مشابه باقی نرم‌افزارهای طراحی سه‌بعدی‌ست با این تفاوت که، به شدت جامع است و کار چندین نرم‌افزار را با هم انجام می‌دهد. با بلندر می‌توان مدلسازی، Sculpting و مجسمه‌سازی (همچون ZBrush)، ادیتینگ، کامپوزیت، VFX و Texture Painting را انجام داد و یک پروژه حرفه‌ای را از 0 تا 100 اجرا کرد.

  حامد پازکی
  ۳.۷
  (۳۳)
  ۲,۸۹۹,۰۰۰
  مبانی استراتژی تبلیغات
  کسب و کار
  4 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 32 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 31 درس

  برای طراحی و اجرای یک کمپین یا پروژه تبلیغاتی ما نیاز به یک استراتژی درست داریم. استراتژی چه کار می‌کند؟ استراتژی برای ما هدف و راه رسیدن به هدف را مشخص می‌کند. استراتژی با تشخیص مخاطب هدف و در نظر گرفتن همه عوامل یک پروژه تبلیغاتی، به ما کمک می‌کند پیام تاثیرگذاری را تدوین کنیم. استراتژی‌ست‌ها از ابزارهای استراتژی برای شناخت گروه هدف، محصول، بازار و رقبای برند استفاده کرده و مسیری برای اجرای یک پروژه تبلیغاتی تدوین می‌کنند. 

  رسام رستمی
  ۳.۸
  (۳۴)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  مدیریت دیزاین محصول
  طراحی محصول|کسب و کار
  5 فصل 7 ساعت ویدئوی آموزشی 28 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 27 درس

  در دنیای دیزاین محصول، یک مسیر شغلی مشخص برای پیشرفت دیزاینرها وجود دارد. دیزاینرهایی که در شرکت‌های بزرگ و کوچک رشد می‌کنند، در نقطه‌ای از این مسیر شغلی به سمت مدیریت دیزاین می‌روند چراکه دیزاین برای حل مشکل واقعی، نیاز به هم‌زبانی و همکاری یک تیم و با سازمان دارد. مدیریت دیزاین با برقراری ارتباط بین تفکر مدیریت و ارزش‌هایی که دیزاین می‌تواند ارائه دهد، جایگاهی تاثیرگذارتر و ارزشمندتر را برای نقش دیزاینر ایجاد می‌کند و در عین حال به دیزاینرهای محصول کمک می‌کند تا برای قدم بعدی مسیر شغلی خود آماده شوند. دیزاینرها برای رشد در مسیر شغلی و ورود به حیطه مدیریتی سازمان نیاز به مهارت‌هایی فراتر از ماهیت فنی دیزاین دارند. مدیریت یک تیم دیزاین نیاز به مهارت رهبری، مدیریت زمان، توانایی برقراری ارتباط موثر با افراد داخل و خارج تیم و البته آشنایی با فرایند دیزاین دارد. 

  پارسوا مهتاش
  ۴.۲
  (۵۲)
  ۲,۶۹۹,۰۰۰
  مطالعه آناتومی انسان
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی
  8 فصل 11 ساعت ویدئوی آموزشی 44 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 39 درس

  طراحی بدن انسان در طی تاریخ یکی از مهم‌ترین، جذاب‌ترین و البته چالش‌برانگیزترین موضوعات برای هنرمندان بوده و هست. قرن‌هاست که دست صدها هنرمند این سوژه پیچیده را کار کرده و امروز ما با استفاده از تجربیات و آموزه‌های این اساتید به مراحل استانداردی برای طراحی آکادمیک بدن انسان رسیده‌ایم.

   فرایند استاندارد طراحی فیگور چندین مرحله دارد، در مرحله اول ما باید به درستی آناتومی بدن انسان را مطالعه کنیم.

   مطالعه یا Study سوژه، مهارتی‌ست اکتسابی که با تمرین به دست می‌آید و نهایتا درک ما از سوژه را بالا می‌برد. مطالعه، به معنای مشاهده دقیق و افزایش آگاهی ما نسبت به سوژه‌ست. 

  سلمان طاهری
  ۳.۹
  (۱۴)
  ۲,۵۹۹,۰۰۰
  دکوپاژ برای انیمیشن
  انیمیشن دو بعدی|انیمیشن سه بعدی
  6 فصل 12 ساعت ویدئوی آموزشی 48 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 50 درس

  در یک انیمیشن داستانی، حرف اصلی را روایت می‌زند. روایت یک انیمیشن است که آن را به یاد‌ماندنی و تاثیرگذار می‌کند. اما چطور و در چه مرحله‌‍‌ای یک ایده تک خطی تبدیل به یک داستان جالب و انیمیشن مجذوب‌کننده می‌شود؟ در مرحله دکوپاژ. دکوپاژ، مرحله‌ای مهم در فرایند استاندارد پیش تولید انیمیشن است. دکوپاژ در انیمیشن یعنی تبدیل فیلم‌نامه به تصویر شخصی. در واقع دکوپاژ یا Scripting پل بین فیلم‌نامه و استور‌ی‌بورد است. ما به عنوان کارگردان انیمیشن قبل از هر چیز به تصویری از داستان خود فکر می‌کنیم. هر بخش از فیلم‌نامه یا موسیقی فیلم که به صورت ندایی درونی شنیده می‌شود، الهام‌بخش تصویرسازی ما است. اما گاهی نمی‌توانیم این تصاویر را به هم متصل کنیم و داستانی کامل و یکپارچه تعریف کنیم. این‌جاست که دکوپاژ به کار ما می‌آید. دکوپاژ استاندارد روایت را زنده می‌کند و دکوپاژ خوب می‌تواند ایرادهای منطقی یک داستان را اصلاح کند. طراحی استوری‌بورد یک فرایند فنی است در صورتی که در دکوپاژ دست هنرمند باز است تا بدون محدودیت‌های فنی، دنیای یک انیمیشن را بسازد و قصه را به بهترین نحو تعریف کند.

  عطا محمدی
  ۴.۱
  (۱۸)
  ۱,۹۹۹,۰۰۰
  فتومنیپیولیشن در هنر
  عکاسی و فتومونتاژ|گرافیک دیزاین
  5 فصل 9 ساعت ویدئوی آموزشی 36 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 17 درس

  Photo Manipulation در دنیای هنر یعنی ایجاد تغییر در عکس به منظور خلق تصاویر عجیب و خاص. این تصاویر می‌توانند انواع مفاهیم و استعاره‌ها را در خود داشته باشند و یا صرفا تصویر یک صحنه سورئال در ذهن هنرمند باشند. درواقع هنرمند با تکنیک Photo Manipulation می‌تواند همه مرزهای واقعیت را رد کرده و زیباترین و عجیب‌ترین تصاویر ذهنیش را به اجرا درآورد. هنرمندان بصری که از تکنیک Photo Manipulation برای تولید تصویر استفاده می‌کنند، دو مهارت اصلی دارند: خلاقیت و اجرا. این هنرمندان با مسیر ایده‌پردازی آشنایی دارند و می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار عجیب‌ترین تصاویر ذهنی خود را تولید کنند. 
   

  مصطفی سیدابراهیمی
  ۴.۱
  (۱۱۶)
  ۴,۴۹۹,۰۰۰
  دوره جامع طراحی بسته‌بندی
  گرافیک دیزاین
  5 فصل 11 ساعت ویدئوی آموزشی 44 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 27 درس

  یک بسته‌بندی موفق چه اهمیتی دارد؟ 

  یک بسته‌بندی خوب، مخاطب هدف را میخکوب می‌کند! این تاثیرگذاری می‌تواند منجر به ایجاد یک رابطه طولانی مدت و پایدار با خریدار شود.

   در کنار این، بسته‌بندی، نماینده و ویترین برند است و وظیفه معرفی برند را دارد. در واقع یک بسته‌بندی موفق اهداف، استراتژی‌ها و شخصیت برند را به مخاطبین معرفی می‌کند و پلی بین برند و مخاطب می‌شود.

   در آخر بسته‌بندی، می‌تواند فراتر از یک معرف برند نقش ایفا کرده و وارد زندگی، لحظات و یا خاطرات ما شود. 

  طراحان بسته‌بندی باید با توجه به نیازهای پروژه‌، استراتژی برند، شناخت بازار هدف و شناخت نیازهای مخاطبان، شروع به طراحی کنند. کلیه مراحل دیزاین از Define کردن تا تست باید در هر پروژه طی شده و نتیجه نهایی راهکاری موثر و خلاق برای حل مساله برند و مصرف کننده باشد. 
   

  کمپین تبلیغاتی
  ۱۱ فصل
  ۹۴ درس
  بابک معدن‌دار
  ۴.۵
  (۱۳۸)
  ۳,۷۹۹,۰۰۰
  کمپین تبلیغاتی
  کسب و کار
  11 فصل 16 ساعت ویدئوی آموزشی 64 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 94 درس

  در ایران تعداد کمی از افراد و شرکت‌های تبلیغاتی هستند که دانش و توانایی طراحی و تدوین یک کمپین تبلیغاتی استاندارد را داشته باشند. در واقع در ایران این اصول و استانداردها به صورت آکادمیک و کاربردی تدریس نمی‌شود و منابع دست اول مناسبی نیز وجود ندارد. این موضوع یکی از مشکلات اصلی سفارش‌دهندگان و صاحبین کسب و کار شده است و بسیاری از برندها از کمپین‌های تبلیغاتی و اجرای آن ناراضی هستند و به همین دلیل همیشه به دنبال آژانس‌ها و افرادی می‌گردند که توانایی ارائه و اجرای کمپین‌های استاندارد را داشته باشند. 

  طراحی و تدوین کمپین تبلیغاتی مسیری مشخص و استاندارد دارد و در صورتی که افراد علاقمند با این اصول آشنایی داشته باشند، می‌توانند از خلاقیت خود در راستای استراتژی برای تولید کمپینی به یاد ماندنی استفاده کنند تا در نهایت سفارش دهنده به اهداف خود برسد و تبدیل به مشتری دائمی فرد یا آژانس تبلیغاتی شود. 

  فرایند طراحی کمپین از تعریف درست صورت مساله، شناخت دقیق هدف و تدوین استراتژی شروع می‌شود و بعد با تمرکز بر مخاطب هدف، مراحل ایده‌پردازی آغاز می‌شود. ایده‌پردازی و خلاقیت بخش مهمی در این مسیر است که می‌تواند نتیجه کمپین را مشخص کند. ایده‌پردازی و در ادامه‌ی آن طراحی و اجرای کمپین در مسیر استراتژی موفقیت کمپین را رقم می‌زنند.  

  عکاسی مواد غذایی
  ۷ فصل
  ۳۸ درس
  کوشا کیوان خواه
  ۳.۴
  (۲۹)
  ۳,۹۹۹,۰۰۰
  عکاسی مواد غذایی
  عکاسی و فتومونتاژ
  7 فصل 9 ساعت ویدئوی آموزشی 36 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 38 درس

  امروز، اهمیت عکاسی حرفه‌ای از مواد غذایی بسیار زیاد شده است عکاسی تبلیغاتی برای روی بسته‌بندی محصولات و استفاده در تبلیغات، از نیازهای جدی هر برند مواد غذایی‌ست. عکس محصولات غذایی هم باید خواستنی باشد و هم معرف نقاط قوت برند باشد، به طور مثال تازگی محتویات را نشان دهد. به اقتضای بیشتر شدن کسب و کارها در حیطه مواد غذایی، عکاس‌های تازه‌وارد زیادی نیز وارد صنعت عکاسی از مواد غذایی شده‌اند. اما عموما بی‌تجربگی در عکس‌ها به راحتی قابل تشخیص است و روی انتخاب خریدار تاثیر مستقیم می‌گذارد. برای تولید عکس‌های حرفه‌ای و جذاب از مواد غذایی، عکاس باید با زیبایی‌شناسی غذا آشنا باشد، اصول نورپردازی از غذاهای مختلف و زاویه‌های درست را بشناسد و قلق‌های ادیت‌ عکس‌های مواد غذایی را بلد باشد.  

  مازیار علی یاری
  ۴.۱
  (۶۳)
  ۲,۲۹۹,۰۰۰
  آشنایی با طراحی لوگوتایپ
  گرافیک دیزاین
  7 فصل 15 ساعت ویدئوی آموزشی 60 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 36 درس

  هر پروژه لوگوتایپ نیازهای مختص خودش را دارد و به تعداد پروژه‌ها شیوه و مسیر اجرا وجود دارد. یکی از مشکلات تازه‌واردان در طراحی لوگوتایپ این است که به چند تکنیک‌ محدود می‌شوند و نمی‌توانند با توجه به احتیاجات پروژه مسیر درست را انتخاب کنند. در واقع طراحان به دلیل عدم شناخت کافی خطوط فارسی و آشنایی با انواع تکنیک‌ها، در آغاز یک پروژه به بن‌بست می‌خورند. برای شروع یک پروژه طراحی لوگوتایپ، ذهن و دست طراح نیاز به منابع متنوعی دارد. این منابع با بررسی و تحلیل لوگوتایپ‌های دیگر و شناخت انواع تکنیک‌ به وجود می‌آیند. برای تقویت ذهن و چشم، شناخت پیشینه خطوط و آناتومی حروف فارسی لازم است و انجام تمرین‌های مختلف به تقویت دست کمک می‌کند.

  مازیار شریفیان
  ۳.۹
  (۱۳۳)
  ۲,۶۹۹,۰۰۰
  Color Grading در نرم‌افزار DaVinci Resolve
  VFX|فیلم و ویدئو
  5 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 24 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 23 درس

  در یک فیلم سینمایی، قبل از شروع قصه و حتی در نبود دیالوگ، تصاویر به ما اطلاعات می‌دهند؛ نور و رنگ تصاویر به ما حس و حال فیلم را نشان می‌دهند و شخصیت‌ها را معرفی می‌کنند. در واقع رنگ‌های یک فیلم در تجربه ما بسیار تاثیرگذار هستند. امروز در صنعت سرگرمی، سینما، VFX، ویدیوسازی و گیم، Color Grading یک نیاز جدی است. فیلمی که به صورت اصولی Color Grade نشده باشد، خام و مصنوعی به نظر می‌رسد.

   وظایف یک Colorist دو وجه کلی دارد: خلاقیت و اجرا. برای اعمال تغییرات و اجرای اصلاحات رنگی در تصویر، کالریست‌ها از نرم‌افزارهای حرفه‌ای ادیت رنگ مثل DaVinci Resolve استفاده می‌کنند. با داوینچی ریزالو می‌توان همه‌ی ویژگی‌های رنگ مثل Hue ،Saturation و Luminance را با یکدیگر مقایسه و تنظیم کرد. همچنین، این نرم‌افزار Scopeهایی مثل Vector Scope و Waveform/Parade در اختیار ما می‌گذارد.

   و اما وظیفه یک کالریست حرفه‌ای بیشتر از اصلاح رنگ است، در واقع کالریست‌ها با درک کامل موضوع قصه و شخصیت‌ها، رنگ تصاویر را انتخاب کرده و حس و حال قصه را به مخاطب منتقل می‌کنند. 

  شایان خلیل بیگی
  ۴.۵
  (۸۸)
  ۳,۴۹۹,۰۰۰
  دوره جامع نورپردازی در عکاسی
  عکاسی و فتومونتاژ
  6 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 52 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 33 درس

  بخش بزرگی از درک ما از یک تصویر وابسته به نور آن است. در واقع جهت و میزان نور یک تصویر حس و هیجان آن را به ما منتقل می‌کند. به طور مثال دو عکس با موضوع یکسان را در نظر بگیرید، یکی در یک روز آفتابی ثبت شده است و دیگری در یک روز ابری. با اینکه هر دو عکس موضوع یکسانی دارند اما حسی که به ما منتقل می‌کنند کاملا متفاوت است. عکاس‌ها با نورپردازی سنجیده، از این تاثیر نور بر ذهن ما استفاده می‌کنند. آن‌ها با مدیریت و تنظیم نور می‌توانند چشم و ذهن مخاطب را هدایت کنند. به طور مثال در عکاسی تبلیغات با تنظیم نور می‌توانند هم یک محصول را در بهترین شکل ارائه دهند و هم شخصیت برند و حس و حال متناسب با محصول را معرفی کنند.

  محمد حسین عطاران
  ۴.۵
  (۴۵)
  ۳,۲۹۹,۰۰۰
  مبانی طراحی هارد سرفیس
  18 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 52 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 57 درس

  فیلم Transformerها، اسلحه‌های بازی Call of Duty و کاراکتر Wall-E، همه نتیجه کار طراحان Hard-Surface هستند. معمولا یک نیاز اساسی در پروژه‌های گیم، انیمیشن و فیلم، طراحی Concept برای طراحی ماشین‌ها یا به طور کلی موضوعات مکانیکی است. یکی از دغدغه‌های اصلی کانسپت آرتیست‌هایی که با هارد سرفیس سر و کار دارند، این است که آیا طراحیشان باید مطابق اصول مهندسی مکانیک باشد یا اینکه صرفا مبانی زیبایی‌شناسی تعیین کننده کیفیت اثر نهایی هستند؟ دو رویکرد اصلی در طراحی کانسپت هارد سرفیس وجود دارد: رویکرد اول کاملا عمل‌گرا، مکانیکی و واقع‌گرایانه است در حالی که رویکرد دوم صرفا زیبایی‌شناسانه است. اما در دنیای پیرامون ما، در سازه‌های مکانیکی (مانند موتورسیکلت، دستگاه‌های غول پیکر کارخانه‌جات و بیل مکانیکی) نوعی زیبایی نهفته است که طراحان کانسپت هارد سرفیس باید بتوانند آن را کشف کنند. در چنین ماشین‌هایی، اصولی مانند تعادل، تناسب، ریتم، کنتراست و سایر عناصر بصری، نوعی زیبایی را ایجاد کرده‌اند. با کشف و درک این زیبایی‌ها، ما می‌توانیم آن‌ها را وارد طراحی‌های خودمان کنیم. اما چطور؟ با ساده‌‌سازی ماشین‌های پیچیده، ما به سازه‌های ساده‌تر و قابل درکی می‌رسیم. به این شکل ما می‌توانیم قسمت های اصلی تشکیل‌دهنده آن‌ها را پیدا کنیم. با به‌ کارگیری اصول و مبانی هنرهای بصری در طراحی هارد سرفیس، می‌توانیم سازه‌هایی زیبا و در عین حال منطقی و باورپذیر برای کانسپت طراحی کنیم، مانند ماشین Batman و کاراکتر های بازی Mass Effect و Halo.

  امید توتونچی
  ۴.۳
  (۸۳)
  ۳,۷۹۹,۰۰۰
  دوره‌ جامع کارگردانی
  فیلم و ویدئو
  11 فصل 23 ساعت ویدئوی آموزشی 115 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 66 درس

  کارگردان خالق و گرداننده‌ دنیای یک فیلم است. یک کارگردان به واسطه‌ هدایت بازیگران و سایر عوامل فیلم، ذهن مخاطب را نیز هدایت می‌کند. اما مهارت‌های لازم برای شروع مسیر کارگردانی کدامند؟ برای شروع مسیر کارگردانی در وهله اول باید با وظایف اصلی و فرعی یک کارگردان آشنا باشیم. این وظایف که شامل به تصویر در آوردن فیلم‌نامه، مدیریت همه عوامل یک فیلم از جمله بازیگران و بودجه‌بندی می‌شود، نیازمند آشنایی با کلیه اتفاقاتی‌ست که در پشت صحنه و فرایند ساخت فیلم می‌افتد. در واقع یک کارگردان باید در جریان همه عوامل فعال در فرایند ساخت فیلم باشد و آن‌ها را مدیریت کند. پس یک کارگردان موفق ابزار خود را می‌شناسد و مهارت مدیریت و برقراری ارتباط موثر با سایر عوامل پروژه را نیز دارد.

  عقیل حسینیان
  ۴.۳
  (۹۹)
  ۳,۴۹۹,۰۰۰
  طراحی و تولید استاپ موشن تبلیغاتی
  انیمیشن دو بعدی|موشن دیزاین
  6 فصل 10 ساعت ویدئوی آموزشی 40 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 30 درس

  با اینکه استاپ موشن یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های تولید انیمیشن محسوب می‌شود، امروز بخش بزرگی از بازار محتوای ویدیویی را از آن خود کرده است. در سراسر دنیا و به خصوص ایران، استودیوهای تبلیغاتی به دنبال افراد خلاق و ماهر در تکنیک استاپ‌ موشن هستند. طراحی و تولید یک پروژه استاپ موشن تبلیغاتی نیاز به مهارت‌هایی بیش از انیمیت دارد. در واقع، بخش مهمی از پروژه تولید یک استاپ موشن، مراحل پیش از تولید آن است. تولیدکنندگان استاپ موشن‌های Commissioned یا سفارشی باید با نحوه درست دریافت سفارش و استخراج اطلاعات لازم از بریف آشنا باشند و پیش از شروع فرایند تولید، هزینه‌های پروژه را برآورد کنند. تازه پس از مشخص کردن استایل استاپ موشن، نوشتن سناریو‌ها و طراحی استوری‌بورد و شوتینگ‌بورد، مراحل تولید و اجرای پروژه آغاز می‌شود. 

  سینا فرهمند
  ۴.۴
  (۴۰)
  ۲,۸۹۹,۰۰۰
  مهارت‌های فروش خدمت و ایده
  توسعه فردی|کسب و کار
  7 فصل 9 ساعت ویدئوی آموزشی 36 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 77 درس

  همه کسب و کار‌ها از یک ایده شروع می‌شوند، اما همه‌ اید‌ه‌ها تبدیل به یک کسب و کار نمی‌شوند. اجرای یک کسب و کار نیاز به سرمایه دارد و برای جذب یک سرمایه‌گذار باید بتوانیم ایده‌مان را به درستی ارائه دهیم. نتیجه‌ یک ارائه‌ خوب، کسب اعتماد سرمایه‌گذار و بستن یک قرارداد موفق است. این جا است که مهارت فروش ایده اهمیت پیدا می‌کند.

  شما در هر صنعتی فعالیت داشته باشید، باید بتوانید خودتان و ایده‌تان را پرزنت کنید. به عنوان یک کانسپت آرتیست، یک انیماتور و یک دیزاینر، باید بتوانید کارتان را به درستی معرفی کرده و از آن دفاع کنید. 

  نورو مارکتینگ
  ۵ فصل
  ۱۲ درس
  احسان مهدیزاده
  ۳.۹
  (۵۱)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  نورو مارکتینگ
  کسب و کار
  5 فصل 6 ساعت ویدئوی آموزشی 24 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 12 درس

  اگر شما در حیطه مارکتینگ فعالیت داشته باشید حتما در مطالعات خود با انواع ابزار مارکتینگ "خوب" روبه‌رو شده‌اید. اما این ابزار و روش‌ها از کجا آمده‌اند؟ یک قدم قبل از بازاریابی، درک ذهن خریدار است. با تحلیل ذهن مشتری ما می‌توانیم ابزاری برای هدایتش پیدا کنیم. نورومارکتینگ علم بررسی رفتار و کارکرد ذهن خریداران یا مصرف‌کنندگان، به منظور بهبود تبلیغات و بازاریابی است. در واقع هدف نورومارکتینگ رمزگشایی فرایندهایی است که در مغز مشتری اتفاق می‌افتد. نورومارکتینگ با مطالعه واکنش مشتری به محرک‌های بازاریابی، از آن‌ها در راستای فروش بیشتر استفاده می‌کند.

  سودابه صالحی
  ۳.۵
  (۶۱)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  آشنایی با طراحی هویت بصری
  گرافیک دیزاین
  3 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 32 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 14 درس

  اولین چیزی که ما از یک برند می‌بینیم هویت بصری آن است، در واقع هویت بصری اولین شاخصه‌ای است که باعث تمایز برند‌ها در ذهن مخاطب می‌شود. یک هویت بصری قوی باید بتواند با مخاطبین ایجاد تعامل کند، در ذهن باقی بماند و معرف ارزش‌ها، اهداف و شخصیت برند باشد. هویت بصری یک برند ابزاری‌است برای انتقال درونمایه‌ی برند به مخاطبین. طراحان هویت بصری باید با درک درست از بریف و پروژه، مخاطب هدف و مارکتینگ برند، هویتی متناسب با آن طراحی کنند. این هویت بصری باید انعطاف‌پذیر باشد و قابلیت انطباق با همه‌ی پلتفرم‌ها و بیان انواع موضوعات را داشته باشد. دیزاینرها در این مسیر با در نظر گرفتن هویت مفهومی برند (مانند آرمان‌ برند، اهداف، مخاطب هدف و...) و با استفاده از عناصر گرافیکی (مانند لوگو، رنگ و تایپ‌فیس) ترجمه‌ای بصری از هویت یک برند ارائه می‌دهند. 

  مبانی طراحی صدا
  ۷ فصل
  ۲۵ درس
  محمد‌رضا اصغری
  ۴.۱
  (۵۱)
  ۲,۹۹۹,۰۰۰
  مبانی طراحی صدا
  انیمیشن دو بعدی|انیمیشن سه بعدی|فیلم و ویدئو|موشن دیزاین
  7 فصل 12 ساعت ویدئوی آموزشی 48 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 25 درس

  تا به حال یک فیلم را بدون صدای محیط، Sound Effect و موسیقی دیده‌اید؟ چنین فیلمی سرد، عجیب و آزاردهنده است. ویدیو، انیمیشن یا فیلم بدون صدای محیطی قدرت انتقال هیچ حس و هیجانی را ندارد. در صنعت فیلم و سینما، صدا تنها مکمل تصویر نیست بلکه بخشی اساسی‌ از تجربه‌ مخاطب را می‌سازد. طراحی صدا به معنای خلق محیط صوتی برای مخاطب است. طراح صدا در کنار انتخاب یا تولید موسیقی، صداهایی متناسب با یک محصول هنری یا تبلیغاتی را تولید و از این راه حس و حال صحنه را می‌سازد. 

  مبانی رنگ
  ۷ فصل
  ۱۶ درس
  سودابه صالحی
  ۳.۷
  (۱۶۳)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  مبانی رنگ
  تصویر‌سازی|گرافیک دیزاین
  7 فصل 7 ساعت ویدئوی آموزشی 28 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 16 درس

  رنگ یکی از عناصر اساسی تصویر است. رنگ‌ها در کنار هم معانی متفاوتی می‌گیرند و پیام‌های مختلفی را به مخاطب القا می‌کنند. در طی تاریخ هنرهای بصری، رنگ‌ها تبدیل به نماد شده‌اند و ترکیب‌شان در کنار یکدیگر ارزش و بار مشخصی پیدا کرده است. هر هنرمند و فعال هنرهای بصری، نقاش، تصویرساز، عکاس، فعال سینما و مجسمه‌سازی باید پیشینه رنگ‌ها را بشناسد و علم ترکیب‌شان را داشته باشد. ترکیب‌بندی و نحوه‌ چیدمان رنگ‌ها در کنار هم در ایجاد ارتباط موثر با مخاطب و ایجاد وحدت تصویری نقش بزرگی دارد. 

  محمد خیراندیش
  ۴.۳
  (۸۸)
  ۳,۱۹۹,۰۰۰
  طراحی کاراکتر پیشرفته
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی
  6 فصل 11 ساعت ویدئوی آموزشی 44 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 16 درس

  عموما وقتی از یک انیمیشن یاد می‌کنیم، قبل از هر چیز کاراکترهایش را نام می‌بریم. چرا؟ از مهم‌ترین عناصر هر داستان کاراکترهای آن هستند. شخصیت‌ها نه تنها قصه را روایت می‌کنند بلکه راه ارتباطی بین قصه و بیننده می‌شوند. پس وظیفه طراح کاراکتر، طراحی شخصیت‌هایی گویا و پر حس است. یک طراح حرفه‌ای باید بتواند کاراکتر‌هایی براساس بریف و فیلم‌نامه طراحی کند و پس از آن از طریق شیت‌های استاندارد، ایده‌ها و دیزاین‌های خود را به صورت کامل به انیماتور‌ها و عوامل مختلف انیمیشن منتقل کند. 

  حسین ارکان زاده
  ۴.۱
  (۲۰)
  ۲,۲۹۹,۰۰۰
  رسم فنی در صنعت مد و لباس
  مد و لباس
  15 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 42 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 54 درس

  طرح تکنیکال در صنعت مد و لباس یک راهنما است که شکل و جزئیات لباس را نشان می‌دهد و انواع برش‌ و دوخت و پارچه‌های مختلف را مشخص می‌کند. اگر شما در صنعت فشن کار کرده باشید، می‌دانید که اسکیس لباس برای خیاط و کارخانه کافی نیست چراکه عموم اوقات، تناسبات بدن در اسکیس طراحان غلط است و به طور کلی اطلاعات و داده‌های یک اسکیس کافی نیستند. اما تکنیکال دراوینگ یک راه ارتباطی استاندارد برای انتقال اطلاعات به کارخانه‌ها و خیاط‌ها است. تکنیکال دراوینگ پر از جزئیات است و به صورت دقیق، مشخصات لباس را نشان می‌دهد. 

  محمد خیراندیش
  ۴.۱
  (۴۰)
  ۲,۷۹۹,۰۰۰
  بازیگری در انیمیشن دوبعدی
  انیمیشن دو بعدی
  4 فصل 10 ساعت ویدئوی آموزشی 50 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 13 درس

  یکی از وظایف اصلی انیماتورها، بازی گرفتن از کاراکترهاست. در واقع اولین هدف یک انیمیشن انتقال احساسات و قصه به مخاطب است و این تنها با بازیگری کاراکترها اتفاق میفتد. انیماتورها باید با زبان بدن آشنا باشند و بتوانند Poseهایی متناسب با داستان، احساسات و افکار کاراکتر طراحی کنند. مخاطب از طریق حرکات و عکس‌العمل‌های کاراکتر در موقعیت‌های مختلف با او هم‌ذات‌پنداری می‌کند. انیماتورهای حرفه‌ای می‌توانند احساسات مختلف را از طریق حرکات متنوع کاراکتر به مخاطب القا کنند و کاراکترهایی باورپذیر طراحی کنند. 

  محمدرضا اسلام پرست
  ۳.۹
  (۵۴)
  ۱,۸۹۹,۰۰۰
  آشنایی با طراحی بسته‌بندی
  گرافیک دیزاین
  4 فصل 11 ساعت ویدئوی آموزشی 33 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 23 درس

  اولین برخورد خریدار با هر محصول از طریق بسته‌بندی آن اتفاق می‌افتد. بسته‌بندی بیش از یک پوشش برای محصول است، در واقع بسته‌بندی برای کاربر به مثابه یک تجربه است. چراکه مخاطب در وهله اول از طریق بسته‌بندی میزان بالایی اطلاعات درباره برند و محصول دریافت می‌کند. یک بسته‌بندی موفق معرف درستی از اهداف برند و کاربرد محصول است. برای طراحی یک بسته‌بندی خاص که در یاد مخاطب می‌ماند، طراحان باید با کارکرد تصویر و نوشته و نحوه‌ تنظیم اثر هر یک آشنایی داشته باشند. طراحان بسته‌بندی، نسبت به انواع استایل‌ها و تکنیک‌ها آشنایی دارند و می‌توانند تکنیکی متناسب با هدف پروژه انتخاب کنند. 

  طراحی مد پایدار
  ۶ فصل
  ۲۱ درس
  مهرآرا مولوی
  ۴.۲
  (۳۱)
  ۱,۸۹۹,۰۰۰
  طراحی مد پایدار
  مد و لباس
  6 فصل 5 ساعت ویدئوی آموزشی 25 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 21 درس

  مد پایدار جنبشی‌ست با هدف ایجاد تغییر در صنعت مد و لباس و بهبود فرایند تولید محصولات فشن در راستای حفظ محیط زیست و با در نظر گرفتن حقوق کارگران. در چند سال گذشته، مصرف‌گرایی در صنعت فشن اوج گرفته است و در نتیجه میزان آلودگی زیست محیطی حاصل از مصرف بی‌رویه متریال، استفاده غیراخلاقی از حیوانات و سواستفاده از نیروهای انسانی این صنعت بیشتر و بیشتر شده است. در جواب این فاجعه، فعالان جنبش مدپایدار در تلاش هستند تا فرایندهای صنعت فشن را اصلاح کنند. این افراد تلاش می‌کنند از مرحله تولید و جمع‌آوری مواد اولیه تا بسته‌بندی محصولات، کم‌ترین آسیب را به محیط زیست بزنند. هر روز تعداد کسانی که به این جنبش می‌پیوندند بیشتر می‌شود، آگاهی عموم نسبت به این مسائل بالا می‌رود طوری که سرچ اصطلاح «Sustainable Fashion» در دو سال گذشته چندین برابر شده است و برندهای مطرح صنعت مد و لباس به سمت استفاده از روش‌های مد پایدار حرکت می‌کنند. 

  رضا بختیاری فرد
  ۴.۳
  (۳۳۷)
  ۳,۷۹۹,۰۰۰
  طراحی لوگوتایپ فارسی
  گرافیک دیزاین
  5 فصل 7 ساعت ویدئوی آموزشی 35 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 23 درس

  اولین قدم طراحی یک لوگوتایپ فارسی خلاق و سالم شناخت دستگاه‌های خطی فارسی و عربی است. با جست‌وجو و مطالعه روی خط، قابلیت‌هایی از نوشتار فارسی را کشف می‌کنیم که جور دیگری یادگرفتنی نیست. قدم بعدی ترکیب و تغییر این امکانات، با توجه به موضوع سفارش است. برای طراحی یک لوگوتایپ سفارشی، باید نیاز کارفرما را به‌طور کامل درک کنیم تا بتوانیم برای آن راه‌حلی کارا ارائه دهیم. پس قبل از شروع کار بریف کاملی تدوین می‌کنیم تا نیاز را درست تشخیص دهیم، درست تحلیل کنیم و بهترین راه‌حل را ارائه دهیم.

  علی گل‌احمر
  ۳.۵
  (۱۵۱)
  ۲,۹۹۹,۰۰۰
  فتومنیپیولیشن در تبلیغات
  عکاسی و فتومونتاژ|گرافیک دیزاین
  5 فصل 9 ساعت ویدئوی آموزشی 45 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 22 درس

  گیراترین تصاویر و تبلیغات از طریق Photo Manipulation ایجاد شده‌اند. Photo Manipulation به فرایند اصلاح یا تغییر تصویر به منظور بهبود کیفیت یا انتقال پیامی به‌خصوص گفته می‌شود. در واقع هر تصویری که از ترکیب چند عکس ایجاد شده باشد به این شکل تولید شده است. امروز این تکنیک همه جا دیده می‌شود و بسیاری از تبلیغات به این روش خلق می‌شوند. با تکنیک فتومنیپیولیشن، شما می‌توانید هر تصویر ذهنی‌ای را به اشتراک بگذارید و برای فروش هر محصولی، فضاسازی کنید. 
   

  طراحی آکادمیک
  ۲۱ فصل
  ۶۳ درس
  پارسوا مهتاش
  ۴.۲
  (۳۲۲)
  ۳,۲۹۹,۰۰۰
  طراحی آکادمیک
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی|گرافیک دیزاین
  21 فصل 22 ساعت ویدئوی آموزشی 110 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 63 درس

  با شکل‌گیری آکادمی‌های هنری در اروپا در قرن ۱۶، قواعد و استاندارد‌هایی برای طراحی تالیف شد. هنر آکادمیک سبکی از هنر است که براساس این قواعد و استاندارد‌ها به وجود‌ آمده ‌است. رویکرد تدریس طراحی آکادمیک علمی و غیر‌سلیقه‌ای است. این شیوه در طی تاریخ به دست هنرمندان و مدرسین آکادمی‌های اروپا تکمیل شده است و آن چه ما امروز به نام طراحی آکادمیک می‌شناسیم از قرن ۱۹ پایه‌گذاری شده است. امروز، به دلیل افزایش استفاده‌ از نرم‌افزار‌های طراحی، مهارت‌‌های آنالوگ فعالان حوزه‌های هنر و دیزاین کم‌رنگ شده است. اهمیت یادگیری آکادمیک و دقیق طراحی به عنوان پایه و اساس هر فعالیت بصری، از هنر تا دیزاین، بسیار زیاد است. 

  سودابه صالحی
  ۳.۸
  (۲۷۰)
  ۲,۲۹۹,۰۰۰
  مبانی ترکیب‌بندی بصری
  تصویر‌سازی|گرافیک دیزاین
  8 فصل 7 ساعت ویدئوی آموزشی 28 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 14 درس

  ترکیب‌بندی یکی از مبانی تصویر دوبعدی است که در ساختن تجربه‌ بیننده بسیار تاثیرگذار است. دانش ترکیب‌بندی، پایه‌‌ای برای تولید هر تصویری‌ است. در دیزاین دوبعدی و گرافیک، ترکیب‌بندی نقشی اساسی در انتقال موثر پیام به مخاطب بازی می‌کند. داشتن آشنایی کافی با ترکیب‌بندی، به فعالان در حوزه‌های مختلف هنر و دیزاین کمک می‌کند تا آثاری طراحی کنند که توجه مخاطب را جلب کرده و پیام مورد نظر را بهتر و موثرتر به آن‌ها انتقال دهد.

  علیرضا اردوبادی
  ۴.۲
  (۴۹۵)
  ۳,۱۹۹,۰۰۰
  نرم‌افزار Adobe Photoshop پیشرفته
  VFX|انیمیشن دو بعدی|انیمیشن سه بعدی|تصویر‌سازی|عکاسی و فتومونتاژ|گرافیک دیزاین
  13 فصل 15 ساعت ویدئوی آموزشی 75 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 67 درس

  نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ، پراستفاده‌ترین و محبوب‌ترین نرم‌افزار اصلاح و تلفیق عکس و تصویر در جهان است. این نرم‌افزار قابلیت‌های بسیار گسترده‌ای برای ادیت عکس از جمله‌ اصلاح نور و رنگ و تمامی خصوصیات تصویری دارد. امروز، با بالا رفتن اهمیت تصویر و محتوای دیجیتال، آشنایی با فتوشاپ تبدیل به یک نیاز مهم همه افراد در فضای حرفه‌ای شده. با این حال بسیاری از افراد از ابزار قدرتمند فتوشاپ به درستی استفاده نمی‌کنند و دانش جزیره‌ای و پراکنده‌ای از آن دارند. در صورتی که شما استفاده از فتوشاپ را از پایه و مرحله به مرحله یاد گرفته باشید، با بی‌نهایت امکان برای اصلاح و ایجاد تصویر روبرو هستید. این یعنی نه تنها سرعت شما در دیزاین و اصلاح تصویر چندین برابر می‌شود بلکه امکان تولید اثر و تصویر دیجیتال به منظور ورود به بازار NFT را پیدا می‌کنید. 

  امیرحسام میرصادقی
  ۴.۴
  (۸۴)
  ۲,۸۹۹,۰۰۰
  استخوان‌بندی و انیمیت کاراکتر در After Effects با اسکریپت DUIK و Rubber Hose
  انیمیشن دو بعدی
  12 فصل 18 ساعت ویدئوی آموزشی 72 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 45 درس

  Character Rigging تکنیکی در انیمیشن است که در آن کاراکتر در دو بخش استخوان‌بندی زیرین و سطح رویی معرفی‌ می‌شود. انیماتورهای حرفه‌ای با تمرکز روی مفاصل کاراکترها، انیمیشن‌‌هایی جذاب و باکیفیت تولید می‌کنند. نرم‌افزار After Effects، نرم‌افزاری برای تولید انیمیشن‌ است و DUIK و RubberHose دو اسکریپت برای Rig(طراحی استخوان‌بندی) کاراکتر‌ها هستند.

  محمد خیراندیش
  ۴.۳
  (۶۲)
  ۲,۸۹۹,۰۰۰
  Body Mechanics در انیمیشن دوبعدی
  انیمیشن دو بعدی
  6 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 65 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 21 درس

  در یک انیمیشن موفق، حرکت کاراکترها، روان، طبیعی و قابل باور است. درک Body Mechanics و اصول متحرک‌سازی به انیماتورها اجازه می‌دهد این حالت طبیعی و روان را در حرکات کاراکترهای انسانی و حیوانی به وجود آورند. Body Mechanics علم تحلیل بدن در حالت‌ها و Pose‌های مختلف است. درواقع با تحلیل مکانیسم بدن، ما به نحوه حرکت ماهیچه‌ها و اعضای بدن در هر حرکت پی می‌بریم و می‌توانیم در انیمیت کاراکترها تعادل و انتقال وزن را به درستی ایجاد کنیم. در همین راستا، دو نفر از انیماتورهای دیزنی در یک کتاب 12 اصل معرفی کرده‌اند که قوانینی برای متحرک‌سازی کاراکترهای انسانی و حیوانی به منظور ایجاد حرکت طبیعی هستند. دانستن این 12 اصل و دانش تحلیل حرکت لازمه هر انیماتور حرفه‌ای است. 

  احسان مهدیزاده
  ۴.۲
  (۹۵)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  مبانی و اصول بازاریابی
  کسب و کار
  4 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 24 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 18 درس

  مارکتینگ یا بازاریابی از مهم‌ترین ارکان ساخت کسب و کاری موفق و پایدار است. مارکتینگ علم خلق ارزش و ارائه‌ آن به مشتری است. با استفاده از استراتژی‌‌های مارکتینگ، برند جایگاهی ماندگار در بازار پیدا می‌کند. اما در بازار ایران این حیطه عموماً به صورت سنتی اداره می‌شود، این موضوع باعث می‌شود برندهای ماندگار کمتری به وجود بیایند و همچنین باعث می‌شود برندهای جدید به راحتی وارد رقابت با برندهای قدیمی‌تر شوند و سهمی از بازار کسب کنند. به علاوه، عدم وجود چارچوب ارتباطی و کلامی استاندارد بین تیم‌های استراتژی برند و گروه‌های خلاقیت و طراحی، باعث رفت و برگشت فراوان بین این دو گروه و تعارض مفاهیم و خروجی‌ می‌گردد.

  عکاسی پرتره
  ۷ فصل
  ۴۵ درس
  محمد حسین شبانی
  ۴.۵
  (۸۳)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  عکاسی پرتره
  عکاسی و فتومونتاژ
  7 فصل 9 ساعت ویدئوی آموزشی 45 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 45 درس

  هنر پرتره‌نگاری چیزی بیش از ثبت چهره‌ها است. هدف از پرتره‌نگاری ثبت شخصیت و احساسات آدم‌هاست. این یعنی عکاس پرتره، باید نورپردازی و انواع تکنیک عکاسی را به خوبی بشناسد و بتواند به صورت هدفمند از آن‌ها استفاده کند. عکاس از این راه می‌تواند با مخاطب حرف بزند و حتی قصه‌ای تعریف کند. 

  مبانی موشن دیزاین
  ۷ فصل
  ۱۹ درس
  ایمان یاری
  ۳.۸
  (۱۰۶)
  ۳,۱۹۹,۰۰۰
  مبانی موشن دیزاین
  موشن دیزاین
  7 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 40 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 19 درس

  امروزه موشن گرافیک یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین مدیوم‌های ارتباط با مخاطب است. ولی بر خلاف تصور، ساخت آثار موشن گرافیک تنها با تسلط بر نرم‌افزارهایی مانند افترافکتس و سینمافوردی ممکن نیست. دانش طراحی حرکت، شناخت اصول و مبانی متحرک‌سازی و آشنایی با روند ایده‌پردازی تا اجرا در آثار موشن گرافیک گاهی مهم‌تر از توانایی تکنیکی و تسلط بر نرم‌افزار است. 

  طراحی قلم فارسی
  ۵ فصل
  ۲۷ درس
  رضا بختیاری فرد
  ۴.۴
  (۹۱)
  ۳,۴۹۹,۰۰۰
  طراحی قلم فارسی
  گرافیک دیزاین
  5 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 40 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 27 درس

  در هر اثر گرافیک، مثل پوستر، بسته‌بندی و یا حتی محصولات دیجیتال مثل وب‌سایت، محتوای متنی و تایپوگرافی اهمیت بسیار بالایی دارد. تایپوگرافی شامل فرم و محتوا می‌شود، فرم و محتوایی که باید در یک راستا و از یک جنس باشند. در واقع فرم نوشتار (فونت) قدرت القای مفاهیمی انتزاعی و حتی فراتر از متن را دارد. اما به خاطر محدود بودن انتخاب‌ها، پیدا کردن فونت فارسی مناسب برای طراحان گرافیک ایرانی کار راحتی نیست. به همین دلیل بسیاری از برندها فونت‌ یا تایپ‌فیس اختصاصی خودشان را سفارش می‌دهند. به دلیل تاثیر فونت در انتقال لحن برند و ایجاد تمایز بین برندها، امروز توجه بیشتری به آن می‌شود.

  مت پینتینگ
  ۷ فصل
  ۲۱ درس
  احسان دباغی
  ۴.۴
  (۵۵)
  ۱,۸۹۹,۰۰۰
  مت پینتینگ
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی|گیم دیزاین
  7 فصل 10 ساعت ویدئوی آموزشی 50 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 21 درس

  نقاشی مَت یا Matte Painting  نقاشی بازنمایانه‌ یک منظره‌ دوردست‌ است که در جای پس‌زمینه‌ صحنه‌های فیلم گذاشته می‌شود تا بیننده تصور کند دنیایی در پس تصویر وجود دارد. این تکنیک در عموم فیلم‌های فانتزی و Sci-Fi از Planet of the Apes و Star Wars گرفته تا فیلم‌های جدیدتر مثل Batman و The Greatest Showman استفاده می‌شود. تا قبل از دهه‌ ۸۰ میلادی، مت‌ پینتینگ را برروی شیشه‌های بزرگ نقاشی می‌کردند اما امروز با استفاده از ابزار دیجیتال، کیفیت تصاویر بالا رفته، هزینه‌‌ها پایین آمده و این فرایند آسان‌تر شده است. تکنیک مت پینتینگ امروز در طراحی کانسپت آرت، صنعت گیم، انیمیشن و سینما به شدت کاربردی است. 

  حسین وحدانی
  ۴.۱
  (۱۱۷)
  ۲,۶۹۹,۰۰۰
  مبانی بازاریابی محتوا
  دیجیتال مارکتینگ|کسب و کار
  11 فصل 11 ساعت ویدئوی آموزشی 33 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 33 درس

  مارکتینگ یا بازاریابی از مهم‌ترین ارکان ساخت کسب و کاری موفق و پایدار است. مارکتینگ علم خلق ارزش و ارائه آن به مشتری است. با استفاده از استراتژی‌‌های مارکتینگ، برند جایگاهی ماندگار در بازار پیدا می‌کند. امروز، یکی از ارزان‌ترین و تاثیرگذارترین راه‌های مارکتینگ، تولید محتوا است. امروزه، بازاریابی محتوایی برای همه کسب و کارهای کوچک و بزرگ تبدیل به یک لازمه و معیار ارزیابی شده است. محتوای درست و استراتژیک می‌تواند برند را به افراد مناسب و مخاطب هدف معرفی کند و تجربه کاربر از کسب و کار را کاملا عوض کند. با تولید محتوا، راهی ارتباطی بین برند و مخاطب ایجاد می‌شود و مخاطبین نسبت به برند اعتماد کسب می‌کنند و دوباره به آن مراجعه می‌کنند. 

  کانسپت آرت
  ۵ فصل
  ۱۹ درس
  علی کیانی امین
  ۴.۵
  (۲۰۴)
  ۳,۲۹۹,۰۰۰
  کانسپت آرت
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی|گیم دیزاین
  5 فصل 10 ساعت ویدئوی آموزشی 50 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 19 درس

  یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی گیم و انیمیشن، Concept Art است. کانسپت‌ آرت نوعی تصویرسازی است که برای نشان دادن ایده‌، حس و حال و دیدگاه یک فیلم، گیم و انیمیشن قبل از ساخت آن تولید می‌شود. در واقع ایده‌پردازان و طراحان این صنعت، ایده‌های خود را به صورت کلمه و مفهوم انتزاعی به کانسپت‌آرتیست منتقل می‌کنند و او آن‌ها را تبدیل به تصویر می‌کند. در واقع کانسپت‌آرتیست حرفه‌ای برای شخصیت‌ها، فضا‌ها و قصه‌هایی که هنوز تبدیل به فیلم و انیمیشن نشده‌اند، نوعی ارائه تهیه می‌کند.

  محمد خیراندیش
  ۴.۳
  (۱۱۲)
  ۲,۷۹۹,۰۰۰
  طراحی کاراکتر حیوانات
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی
  8 فصل 10 ساعت ویدئوی آموزشی 50 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 20 درس

  می‌توانید کاراکترهای حیوانی را از دنیای انیمیشن و تاریخچه‌اش حذف کنید؟ از Mickey Mouse و Bugs Bunny گرفته تا Lion King، کاراکترهای حیوانی از شیرین‌‌ترین بخش‌های هر انیمیشن کوتاه و بلندی هستند. اما طراحی این کاراکترهای پر از احساس کار راحتی نیست. برای تولید انیمیشن‌هایی مثل Madagascar و Finding Nemo، طراحان کاراکتر باید نسبت به گونه‌های جانوری شناخت بالایی داشته باشند. انیماتورها و طراحان کاراکتر باید بتوانند بدن انواع حیوانات را طراحی کنند و در چهره‌هایشان حس و هیجان را نشان دهند. 

  مجید حیدری
  ۴.۱
  (۱۱۸)
  ۲,۹۹۹,۰۰۰
  تکنیک‌های تصویرسازی
  انیمیشن دو بعدی|تصویر‌سازی
  5 فصل 10 ساعت ویدئوی آموزشی 50 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 31 درس

  یکی از خلاق‌ترین مدیوم‌های هنری و لذت‌بخش‌ترین انواع خلق هنر، تصویرسازی است. تصویرسازها می‌توانند دنیای ذهنی خود و مفاهیم انتزاعی را از طریق تصویر به اشتراک بگذراند. تنوع و امکانات بی‌نهایت تصویرسازی به ما اجازه می‌دهد از مرزها و محدودیت‌‌های زبان بگذریم و هر آنچه در ذهن‌مان است را بیان کنیم. تصویرسازی بسیار گسترده‌است و همه‌جا حضور دارد، از کتاب‌‌ کودک تا انیمیشن، تبلیغات، مجلات و آثار گرافیکی. لازمه‌ خلق تصاویر ذهنی و شروع فرایند تصویرسازی، آشنایی با مبانی تصویر و نحوه‌ تحلیل آن است. تصویرسازان با دیدن تعداد بالایی تصویر و آنالیز‌ آن‌ها منابع ذهن خود را برای خلق تصویر زیاد می‌کنند.

  سلمان طاهری
  ۴.۴
  (۷۹)
  ۳,۴۹۹,۰۰۰
  طراحی استوری‌بورد برای انیمیشن
  انیمیشن دو بعدی|انیمیشن سه بعدی|تصویر‌سازی
  11 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 40 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 63 درس

  استوری‌بورد یک نظم‌دهنده‌ بصر‌ی‌است که روایت خطی را مشخص می‌کند. در استوری‌بورد (مانند یک کمیک) صحنه‌های یک انیمیشن، فیلم و یا ویدیو‌ی تبلیغاتی، تصویرسازی می‌شوند. در فرایند طراحی و تولید یک انیمیشن، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها استوری‌بورد است، چون رابطی‌است بین فیلم‌نامه و انیمیشنِ نهایی. در این بخش است که کارگردان، ایده‌ فیلم‌نامه و نگاه خود را به سایر بخش‌های تولید منتقل می‌کند. یک استوری‌بورد خوب، به قصه و داستان روح می‌بخشد. اما طراح استوری‌بورد صرفا تصویرساز نیست، درواقع یک قصه‌گوی موفق است. 

  فراز صیادی اسکویی
  ۴.۶
  (۵۵)
  ۳,۴۹۹,۰۰۰
  اجرای پروژه‌ پیشرفته در Maya
  VFX|انیمیشن سه بعدی
  9 فصل 25 ساعت ویدئوی آموزشی 100 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 70 درس

  نرم‌افزار مایا پرکاربردترین و محبوب‌ترین نرم‌افزار تولید انیمیشن سه‌بعدی در جهان است. چراکه شما می‌توانید از صفر تا صد یک انیمیشن کوتاه یا بلند را صرفا در نرم‌افزار مایا انجام دهید. مایا نه تنها در بخش مدلسازی، قابلیت‌های خاص و کاربردی‌ای دارد بلکه در بخش انیمیت نیز قدرتمند است. اما تسلط به مایا برای ساخت انیمیشن کافی نیست. یک انیماتور حرفه‌ای باید با روند ساخت یک پروژه آشنایی کامل داشته باشد.  

  حسین وحدانی
  ۴.۴
  (۱۶۶)
  ۲,۷۹۹,۰۰۰
  آشنایی با مدیریت شبکه‌های اجتماعی
  دیجیتال مارکتینگ|کسب و کار
  10 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 40 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 46 درس

  در سال ۲۰۲۱، ۹۱.۹ درصد کمپانی‌های آمریکایی با بیش از ۱۰۰ نفر کارمند، از شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزار مارکتینگ استفاده می‌کنند. امروزه، حضور و فعالیت کسب و کارها در شبکه‌های مجازی لازمه پیشرفت برندهاست. فضای مجازی فرصتی‌ است رایگان برای جذب مشتری‌های جدید و ایجاد رابطه‌‌ای پایدار با مخاطبین برند. کسب و کارها می‌توانند با استفاده‌ درست از سوشال مدیا جایگاهی ماندگار و مشخص در بازار پیدا کنند. 

  MoGraph and Fields in Cinema 4D
  ۱۰ فصل
  ۵۳ درس
  سعید یاغانی
  ۴.۱
  (۳۶)
  ۲,۶۹۹,۰۰۰
  MoGraph and Fields in Cinema 4D
  موشن دیزاین
  10 فصل 14 ساعت ویدئوی آموزشی 56 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 53 درس

  Cinema 4D نرم‌افزاری‌ ‌است برای تولید آثار سه بعدی. این نرم‌افزار به هنرمندان امکاناتی برای مدلسازی سه‌بعدی، موشن‌گرافیک سه‌بعدی و طراحی گیم و VFX می‌دهد. با ماژول MoGraph که در این نرم‌افزار وجود دارد می‌توان به صورت حرفه‌ای موشن‌گرافیک ساخت. با این ماژول می‌توان مدلسازی و متحرک‌سازی ابژه‌های مختلف را انجام داد. در Cinema 4D (R20) بخشی به نام Fields وجود دارد، به واسطه‌ی فیلد‌ها می‌توان افکت‌هایی در ارتباط با موشن‌گرافیک ساخت.

  گیمیفیکیشن
  ۷ فصل
  ۳۸ درس
  سهراب مستقیم
  ۳.۷
  (۷۶)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  گیمیفیکیشن
  طراحی محصول|کسب و کار|گیم دیزاین
  7 فصل 8 ساعت ویدئوی آموزشی 24 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 38 درس

  یکی از بهترین راه‌های درگیر کردن کسی در یک کار، تبدیل آن به بازی است. مثال بارز این مسئله کودکان هستند، برای دخیل کردن یک کودک در یک کار، خانواده‌ها و مدارس آن را تبدیل به یک بازی می‌کنند و با یک شعر یا استفاده از فرمتِ بازی، کودک را علاقه‌مند می‌کنند. اما بزرگسالان هم عاشق بازی کردن هستند. به گفته مجله Forbes ،80% از کاربران موبایل‌های هوشمند، بر روی آن بازی نصب کرده‌اند. پس استفاده از المان‌های بازی برای جالب کردن یک تسک یا تجربه راهی‌ست برای ارتباط گرفتن با مخاطب و درگیر کردن او. به استفاده‌ از ا‌ِلِمان‌های گِیم و بازی در محیط‌های غیرِ بازی به منظور درگیر کردن مخاطب، Gamification یا بازی‌وارسازی می‌گوییم. به طور مثال در کسب و کارها و مارکتینگ، گیمیفیکیشن به استفاده از فرمت بازی برای فروش یک محصول گفته می‌شود. همچنین در آموزش، چه در محیط‌هایی مثل مدرسه و کلاس درس و چه در هنگام آموزش کارکنان یک شرکت، تکنیک‌های گیمیفیکیشن فرایند آموزش را آسان‌تر و آموخته‌ها را در ذهن افراد ماندگار می‌کنند. امروز، به دلیل رشد سریع و روزافزون کسب و کارها، نیاز به جذب و حفظ مخاطبان و آموزش کارکنان بیشتر شده است و یکی از راهکار‌های موثر برای ایجاد رابطه با مخاطبین استفاده از تکنیک‌های Gamification است. افراد حرفه‌ای در زمینه‌ گیمیفیکیشن با مهارت در طراحی و پیاده‌سازی گیمیفیکیشن این رابطه را بین برند و کاربران‌ ایجاد می‌کنند.

  کیوان سلطانیان
  ۴.۲
  (۴۲)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  نرم‌افزار Final Cut Pro X
  فیلم و ویدئو
  8 فصل 13 ساعت ویدئوی آموزشی 52 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 52 درس

  Final Cut Pro X یک نرم‌افزار حرفه‌ای برای ادیت و تدوین ویدیو از شرکت اپل است. از ویژگی‌های مهم این نرم‌افزار می‌توان به Real-time Rendering (رندر شدن پریویوی ویدیو همزمان با انجام ادیت)، سرعت بسیار بالا، کاربری آسان، چند کاناله بودن بخش صدا و تصویر، اصلاح نور و رنگ حرفه‌ای و هماهنگی با پلاگین‌های متنوع اشاره کرد.

  مهرآرا مولوی
  ۴
  (۶۸)
  ۲,۶۹۹,۰۰۰
  آشنایی با طراحی لباس
  مد و لباس
  10 فصل 5 ساعت ویدئوی آموزشی 25 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 31 درس

  فشن حضور همیشگی در زندگی ما دارد و یکی از پردرآمدترین صنعت‌های دنیا است. در واقع طراحان فشن روی جامعه به شدت تاثیرگذار هستند. آن‌ها بستری برای بیان شخصی افراد طراحی می‌کنند و به طور کلی قیافه‌ جامعه را می‌سازند. برای ورود به این صنعت شلوغ، می‌بایست با تاریخچه فشن آشنایی داشته باشید، ترندهای روز را بشناسید و ریشه آن‌ها را درک کنید. شما به عنوان یک طراح فشن باید بتوانید از خلاقیت خود، مراجع مختلف و البته با شناخت مخاطب، محصولاتی طراحی کنید که پاسخگوی نیازهای بازار باشند. تنها به این شکل شما می‌توانید سلیقه خود را وارد جامعه کرده و روی بازار تاثیر بگذارید. 

  امید توتونچی
  ۴.۲
  (۲۴۲)
  ۲,۴۹۹,۰۰۰
  دوره‌ جامع تدوین فیلم
  فیلم و ویدئو
  6 فصل 7 ساعت ویدئوی آموزشی 35 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 25 درس

  قدم بسیار مهمی پس از ضبط فیلم، تدوین آن است. تدوین نقشی جدی در روایت و قصه‌گویی بازی می‌کند. تدوین‌گر فیلم با در نظر گرفتن ریتم و روایت به نوعی، فیلم را بازنویسی می‌کند. تدوین ضعیف نه تنها از لحاظ بصری بیننده را کلافه می‌کند، بلکه می‌تواند حواس بیننده را از موضوع اصلی و خود فیلم پرت کند. تدوین‌گرهای متخصص، در القای حس و هیجان بازیگران و روایت به بیننده بسیار موثر هستند.

   این فرایند بر پایه خلاقیت و تکنیک است. تدوینگر با استفاده از خلاقیت، دانش و تجربه سینمایی، آشنایی با قواعد زیبایی‌شناسی، در نظر گرفتن نیازهای روایت و دید کارگردان و درک پیام فیلم، کار می‌کند و در کنارش با تمرین و آشنایی با انواع تکنیک و نحوه و جای استفاده از آن‌، تدوینی حرفه‌ای انجام می‌دهد.

  حامد حکیمی
  ۴
  (۱۷۳)
  ۲,۷۹۹,۰۰۰
  حروف فارسی در گرافیک
  گرافیک دیزاین
  6 فصل 10 ساعت ویدئوی آموزشی 50 ساعت زمان مورد نیاز برای تمرین 22 درس

  با توجه به قلق‌های مختص خط فارسی، بسیاری از طراحان گرافیک در استفاده از حروف آن به مشکل بر می‌خورند. در عین حال، برندهای ایرانی بیش از پیش دنبال لوگوتایپ‌های فارسی یا دوزبانه استاندارد هستند. لازمه‌ طراحی یک لوگوتایپ فارسی ‌‌آشنایی با تاریخچه‌ خط فارسی و انواع اقلام آن است. تحلیل و بررسی لوگوتایپ‌های مطرح به منظور شناخت انواع رویکرد به ما کمک می‌کند تا مسیر درستی برای شروع طراحی انتخاب کنیم. 

  مسعود جزنی
  ۴
  (۱۰۰)
  ۲,۹۹۹,۰۰۰